Академияда илмий унвон олиш учун навбатдаги махсус имтиҳон бўлиб ўтди
Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси Академиясида 2021 йил 29 октябрь куни профессор ва доцент илмий унвонини олиш учун “Давлат ва жамият қурилиши тизимини такомиллаштириш, қонун устуворлиги, иқтисодиётни ривожлантириш ва либераллаштириш ҳамда ижтимоий ривожланишнинг илмий асослари ва амалий йўналишлари” фанидан имтиҳон бўлиб ўтди.
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Олий аттестация комиссияси Раёсатининг 2021 йил 31 мартдаги 295/4-сон қарори асосида Бош прокуратура Академиясига мазкур фан бўйича махсус имтиҳон ўтказиш ҳуқуқи берилган.
Имтиҳон жараёнида талабгорларнинг Ўзбекистон Республикасини ривожлантиришнинг бешта устувор йўналиши бўйича Ҳаракатлар стратегиясини амалга ошириш юзасидан билим ва тажрибалари синовдан ўтказилди.

В Академии состоялся очередной специальный экзамен для получения ученых званий
В Академии Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан 29 октября 2021 года состоялся экзамен по предмету: «Научные основы и практические направления совершенствования системы государственного и общественного строительства, верховенства закона, развития и либерализации экономики, а также социального развития» для присвоения ученых званий профессора и доцента.
Академия Генеральной прокуратуры наделена правом проведения специального экзамена по данному предмету на основании решения Президиума Высшей аттестационной комиссии при Кабинете Министров Республики Узбекистан №295/4 от 31 марта 2021 года.
В ходе экзамена изучен и оценен уровень знаний претендентов Стратегии действий по пяти приоритетным направлениям развития Республики Узбекистан и ее реализации.