Халқаро Қизил Хоч Қўмитаси вакиллари билан учрашув
Академияда Бош прокуратура Академияси раҳбариятининг Халқаро Қизил Хоч Қўмитаси (ХҚХҚ) вакиллари, хусусан, делегация раҳбари ўринбосари Ю.Шафаренко, делегация раҳбари ёрдамчиси И.Борисова ва юрист М.Аминовлар билан учрашди.
Учрашув COVID-19 пандемияси билан боғлиқ танаффусдан сўнг ўзаро алоқаларни қайта тиклаш мақсадида ташкил этилди.
Томонлар аввалроқ белгиланган режаларни амалга оширишни муҳокама қилдилар, шунингдек, ҳуқуқни муҳофаза қилиш соҳасида кадрлар тайёрлаш бўйича, илмий-тадқиқот ва таълим салоҳиятини ошириш соҳасида янги вазифаларни белгилаб олдилар.
Учрашув конструктив руҳда ўтди, ҳар икки томон ҳамкорликни ривожлантиришни давом эттиришга тайёр эканлигини билдирди.

Встреча с представителями Международного комитета Красного Креста
В Академии состоялась встреча руководства Академии Генеральной прокуратуры с представителями Международного комитета Красного Креста (МККК) в составе заместителя главы делегации Ю.Шафаренко, ассистента главы делегации И.Борисовой и юриста М.Аминова.
Встреча организована в целях возобновления взаимодействия после перерыва, связанного с пандемией COVID-19.
Стороны обсудили вопросы реализации намеченных ранее планов, а также обозначили новые задачи в области повышения научно-исследовательского и образовательного потенциала по подготовке кадров в правоохранительной сфере.
Встреча прошла в конструктивном духе, по итогам была выражена готовность к продолжению развития сотрудничества.