Академия таянч докторантурасига кириш имтиҳонлари бўлиб ўтмоқда
Бош прокуратура Академияси таянч докторантурасида ўқишга талабгорлар учун ихтисослик бўйича кириш имтиҳони бўлиб ўтди.
Кириш имтиҳони Инсон ҳуқуқлари бўйича Ўзбекистон Республикаси Миллий маркази, Тошкент давлат юридик университети, Судьялар олий кенгаши ҳузуридаги Судьялар олий мактаби вакиллари ҳамда Бош прокуратура Академиясининг профессор-ўқитувчиларидан иборат комиссия томонидан ўтказилди.
Имтиҳон комиссияси томонидан таянч докторантурада ўқишга талабгорларнинг илмий тадқиқот олиб бориш услубиёти борасидаги билимлари, шунингдек танқидий фикрлаш ва илмий муаммони назарий таҳлил қила олиш кўникмаларига алоҳида эътибор қаратилди.

Проходят вступительные экзамены в базовую докторантуру Академии
В Академии Генеральной прокуратуры состоялся вступительный экзамен по специальности для претендентов, поступающих в базовую докторантуру Академии.
Вступительный экзамен проведен комиссией из числа представителей Национального центра по правам человека, Ташкентского государственного юридического университета, Высшей школы судей при Высшем судейском совете и профессорско-преподавательского состава Академии Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан.
Экзаменационной комиссией особое внимание уделено оценке знаний претендентов, поступающих в базовую докторантуру, в части методик проведения научного исследования, их способности к критическому мышлению и теоретическому анализу научной проблемы.