Академия томонидан масофавий ўқитиш бўйича қўлланма ишлаб чиқилди
Академия ходимлари томонидан тизимли равишда прокуратура органлари ходимларининг билим ва касбий кўникмаларини ривожлантиришга қаратилган махсус адабиётлар тайёрлаб келинади. Масофавий таълимни ривожлантириш масалалари долзарблигидан келиб чиққан ҳолда Электрон таълим бўлими катта прокурори А.Ибраймов томонидан масофавий ўқитишда тьюторлик фаолиятини ташкил этиш бўйича ўқув-услубий қўлланма тайёрланди.
Мазкур қўлланмада тьюторлик фаолиятининг ривожланиш тенденциялари, анъанавий ўқитиш жараёнида ўқитувчилик фаолияти билан масофавий ўқитишда тьюторлик фаолиятини ўзаро қиёслаш орқали таҳлилий маълумотлар берилган ҳамда масофавий ўқитиш жараёнида тьюторлик фаолиятини ташкил этишнинг асосий босқичлари, турлари тамойиллари, моделлари, функциялари ёритилган.
Қўлланма, шубҳасиз, прокуратура органлари ходимларининг малакасини ошириш масофавий курсларида тьюторлар фаолиятини самарали ташкил этишга хизмат қилади.

Академией подготовлено пособие по дистанционному обучению
Сотрудниками Академии на системной основе разрабатывается специальная литература, направленная на развитие знаний и профессиональных навыков работников органов прокуратуры. Принимая во внимание актуальность развития дистанционного образования, старшим прокурором Отдела электронного обучения А.Ибраймовым подготовлено учебно-методическое пособие по организации тьюторской деятельности при дистанционном обучении.
В данном пособии изложены тенденции развития тьюторской деятельности, аналитические материалы, основанные на сопоставлении учительской деятельности при традиционном обучении и тьюторской деятельности при дистанционном обучении, также освещены основные этапы, виды, принципы, модели и функции тьюторской деятельности.
Пособие, несомненно, послужит эффективной организации деятельности тьюторов на дистанционных курсах повышения квалификации сотрудников органов прокуратуры.