Бош прокуратура Академиясида Озарбайжон Республикаси Бош прокурорининг ўринбосари – Бош прокурор ҳузуридаги Коррупцияга қарши курашиш Бош бошқармаси бошлиғи Н.Х Раджабов бошчилидаги Озарбайжон Республикаси делегацияси билан учрашув бўлиб ўтди.
Академия бошлиғи Е.В.Коленко томонидан меҳмонларга Академия фаолият йўналишлари, таълим, илм-фан ҳамда прокурор-тергов амалиётининг узвий боғлиқлигини таъминлашга қаратилган таълим технологиялари таништириб ўтилди.
Томонлар коррупцияга қарши курашиш ҳамда ўзаро манфаатли соҳаларда ҳамкорликни мустаҳкамлаш истиқболлари бўйича фикр алмашдилар.

Визит делегации Азербайджанской Республики в Академию Генеральной прокуратуры
В Академии Генеральной прокуратуры состоялась встреча с делегацией Генеральной прокуратуры Азербайджанской Республики во главе с заместителем Генерального прокурора – начальником Главного управления по борьбе с коррупцией при Генеральном прокуроре Азербайджанской Республики Н.Х.Раджабовым.
Начальник Академии Е.В.Коленко ознакомил гостей с направлениями деятельности Академии, применяемыми образовательными технологиями, нацеленными на обеспечение тесной взаимосвязи науки, образования и прокурорско-следственной практики.
Стороны обменялись мнениями по вопросам противодействия коррупции, а также о перспективах сотрудничества в областях, представляющих взаимный интерес.