Мутахассис-амалиётчиларнинг коррупцияга қарши тармоғини ишга тушириш бўйича биринчи ялпи мажлисида иштирок этилди
2021 йил 11-12 декабрь кунлари Бош прокуратура Академияси раҳбарияти БМТ ГЖБнинг “Буюк юпак йўлининг иқтисодий йўлагида жойлашган мамлакатларни БМТнинг Коррупцияга қарши конвенциясини амалга оширишда қўллаб-қувватлаш орқали барқарор ривожланишига кўмаклашиш” лойиҳаси доирасида мутахассис-амалиётчиларнинг коррупияга қарши тармоғини ишга тушириш бўйича биринчи ялпи мажлисида иштирок этди (Шарм-эш-Шейх шаҳри, Миср).
Ялпи мажлиснинг биринчи кунида Академия бошлиғи томонидан Ўзбекистон Республикасида коррупцияга қарши курашишнинг ўзига хос хусусиятлари бўйича маъруза қилинди.
Тадбирнинг иккинчи кунида Академия раҳбарияти томонидан коррупциянинг олдини олишда таълим ва фаннинг аҳамияти, шунингдек Академиянинг қайд этилган соҳадаги фаолияти бўйича чиқиш қилинди.

Принято участие в первом пленарном заседании по запуску антикоррупционной сети специалистов-практиков
11-12 декабря 2021 года руководство Академии Генеральной прокуратуры приняло участие в первом пленарном заседании по запуску антикоррупционной сети специалистов-практиков в рамках проекта УНП ООН «Содействие устойчивому развитию путем поддержки осуществления Конвенции ООН против коррупции в странах, расположенных вдоль Экономического пояса Шелкового пути» (г. Шарм-эш-Шейх, Египет)
В первый день пленарного заседания начальник Академии выступил с докладом об институциональных особенностях борьбы с коррупцией в Республике Узбекистан.
Во второй день мероприятия состоялось выступление руководства Академии о значении образования и науки в противодействии коррупции, а также деятельности Академии в указанной сфере.