Академияда туман (шаҳар) прокурорларининг қонунчилик ижроси устидан назорат фаолиятини амалга оширувчи катта ёрдамчилари ва ёрдамчилари учун “Ижтимоий ва иқтисодий қонунчилик ижроси устидан прокурор назоратини таъминлашнинг долзарб масалалари” мавзусида малака ошириш курси машғулотлари бошланди.
144 соатдан иборат курс аралаш таълим шаклида ташкил этилган бўлиб, унинг курсининг 108 соати асосий иш жойидан ажралмаган ҳолда тўлиқ масофавий шаклда, 36 соати Академияда анъанавий ўқув машғулотлари шаклида амалга оширилади.
Малака ошириш курси дастури амалдаги қонунчиликка киритилган янгиликлар, уларнинг ҳуқуқни қўллаш амалиётига татбиқ этилиши, амалиётда мавжуд тизимли муаммолар ва камчиликлар, уларни ҳал этиш йўллари ҳамда ижтимоий ва иқтисодий соҳада қонунчилик ижроси устидан прокурор назоратини олиб боришнинг бошқа долзарб масалалари бўйича машғулотлар ўрин олган.
Ўқув курси якунида тингловчилардан имтиҳон ўтказилиб, унинг натижаларига кўра сертификатлар топширилади.

Стартовал очередной курс повышения квалификации
В Академии стартовал курс повышения квалификации старших помощников и помощников прокуроров районов (городов), осуществляющих надзор за исполнением законодательства на тему: «Актуальные вопросы обеспечения прокурорского надзора за исполнением законодательства в социальной и экономической сферах».
Курс повышения квалификации организован в смешанной форме (3+1), где из 144 часа учебной программы 108 часов занятий слушатели освоят дистанционно, без отрыва от места работы, а 36 часов занятий пройдут в традиционной форме в Академии.
Программа курса включает актуальные вопросы прокурорского надзора за исполнением законодательства в социальной и экономической сферах, такие как основные нововведения в действующее законодательство и их влияние на правоприменительную практику, проблемы и недостатки сферы, имеющие системный характер, а также меры по их решению и перспективные задачи по совершенствованию деятельности слушателей.