Жамоатчилик билан алоқалар ва ҳуқуқий ахборот бўйича масъул ходимлар учун малака ошириш курси ташкил этилди
Бош прокуратура Академиясида жорий йилнинг 21-26 февраль кунлари Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси ҳузуридаги Мажбурий ижро бюросининг жамоатчилик билан алоқалар ва ҳуқуқий ахборот бўйича масъул ходимлари учун ташкил этилган малака ошириш курси ташкил этилди.
Курс мақсади тингловчиларнинг ҳаққоний ва холис ахборотни тезкорлик билан аҳолига етказишда самарали инструментларни қўллаш бўйича билим ва кўникмаларни мустаҳкамлашдан иборат.
Ўқув курси машғулотлари орқали тингловчиларда негатив ва фейк ахборот билан ишлаш, контент-стратегия ва медиа-режани шакллантириш, юридик риторика ва креатив PR-инструментларни қўллаш, «SMART» мақсадларни шакллантириш борасида амалий кўникмаларни шакллантириш назарда тутилган.
Ўқув курси машғулотларига Бош прокуратура Академияси ўқитувчилари билан бир қаторда Ўзбекистон Миллий ахборот агентлиги директорининг ўринбосари Хушнудбек Худойбердиев, Журналистика ва оммавий коммуникациялар университети, Халқаро ислом академияси ўқитувчилари жалб қилинди.
Ўқув курси жараёнида тингловчилар Xabar.uz, kun.uz электрон платформаси ходимлари билан давра суҳбатларда қатнашишлари режалаштирилмоқда.

Организован курс повышения квалификации ответственных сотрудников по связям с общественностью и правовой информации
В Академии Генеральной прокуратуры 21-26 февраля текущего года организован курс повышения квалификации ответственных сотрудников по связям с общественностью и правовой информации Бюро принудительного исполнения при Генеральной прокуратуре Республики Узбекистан.
Целью курсов является совершенствование знаний и навыков слушателей по оперативному доведению до населения достоверной и объективной информации.
Посредством обучения у слушателей будут сформированы такие практические навыки, как работа с негативной и фейк информацией, подготовка контент-стратегии и медиа-плана, познания юридической риторики и применения креативных PR-инструментов, разработка «SMART» целей.
К проведению учебных занятий наряду с преподавателями Академии Генеральной прокуратуры привлечены заместитель директора Национального агентства Республики Узбекистан по информации Хушнудбек Худойбердиев, задействованы известные журналисты, преподаватели Института журналистики и массовых коммуникаций, Международной исламской академии.
В процессе обучения будет организован пресс-тур в редакцию Xabar.uz, а также круглый стол с работниками электронной платформы kun.uz.