Академияда навбатдаги махсус имтиҳон бўлиб ўтди
Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси Академиясида “Давлат ва жамият қурилиши тизимини такомиллаштириш, қонун устуворлиги, иқтисодиётни ривожлантириш ва либераллаштириш ҳамда ижтимоий ривожланишнинг илмий асослари ва амалий йўналишлари” фанидан имтиҳон бўлиб ўтди.
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Олий аттестация комиссияси Раёсатининг 2021 йил 31 мартдаги 295/4-сон қарори асосида Академияга мазкур фан бўйича махсус имтиҳон ўтказиш ҳуқуқи берилган.
Имтиҳон жараёнида талабгорларнинг 2017–2021 йилларда Ўзбекистон Республикасини ривожлантиришнинг бешта устувор йўналиши бўйича Ҳаракатлар стратегияси ва 2022-2026 йилларга мўлжалланган янги Ўзбекистоннинг тараққиёт стратегиясини амалга ошириш юзасидан билимлари синовдан ўтказилди.
Имтиҳонни муваффақиятли топширган талабгорларларга белгиланган намунадаги сертификатлар тақдим этилди.

Проведение очередного специального экзамена
В Академии Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан состоялся экзамен по предмету «Научные основы и практические направления совершенствования системы государственного и общественного строительства, верховенства закона, развития и либерализации экономики, а также социального развития».
Академия наделена правом проведения специального экзамена для претендентов на ученое звание по данному предмету на основании решения Президиума Высшей аттестационной комиссии при Кабинете Министров Республики Узбекистан № 295/4 от 31 марта 2021 года.
Экзамен проведен комиссией из числа ученых и экспертов, имеющих большой научный и практический опыт в сферах государственного
и общественного строительства, образования и науки, правоприменения и экономики.
В ходе экзамена проверены и оценены уровень знаний претендентов по реализации Стратегии действий по пяти приоритетным направлениям развития Республики Узбекистан в 2017–2021 годах