Иқтисодий қонунчилик асосларига бағишланган малака ошириш курси бошланди
Бош прокуратура Академиясида туман (шаҳар) прокурорларининг қонунчилик ижроси устидан назорат фаолиятини амалга оширувчи ўринбосарлари ҳамда ёрдамчилари иштирокида иқтисодий қонунчилик асосларига бағишланган малака ошириш курси ташкил этилди.
Мазкур курс ўқитишнинг аралаш (1+1) шаклида ташкил этилиб, масофавий ҳамда анъанавий ўқув машғулотларидан иборат.
Курс дастури давлатнинг молиявий сиёсати, давлат харидлари, банк фаолиятни ташкил этишнинг ҳуқуқий асослари, давлат молиявий назоратини амалга оширишда бюджет тизими бюджетларининг ғазна ижроси ҳамда солиқ текширувлари, давлатнинг молиявий назорати ва тафтишни ташкил этиш ва амалга ошириш тартиби  каби масалаларни қамраб олган.

Запущен курс повышения квалификации на тему: «Основы экономического законодательства»
В Академии Генеральной прокуратуры стартовал курс повышения квалификации на тему: «Основы экономического законодательства» с участием заместителей районных (городских) прокуроров и помощников по надзора за исполнением законодательства.
Данный курс организован в смешанной форме обучения (1+1) и состоит из дистанционных и очных учебных занятий.
Программа курса охватывает такие вопросы, как государственная финансовая политика, государственные закупки, правовые основы организации банковской деятельности, казначейское исполнение бюджетов бюджетной системы при осуществлении государственного финансового контроля, организация и проведение ревизии, а также государственного финансового и налогового контроля.