“Терговга қадар текширувнинг айрим масалалари” мавзусида малака ошириш курси бошланди
Бош прокуратура Академиясида туман (шаҳар) прокуратуралари ва уларга тенглаштирилган прокуратураларнинг терговчилари учун “Терговга қадар текширувнинг айрим масалалари” мавзусида малака ошириш курси бошланди.
Курс ўқитишнинг аралаш (1+1) шаклида ташкил этилган бўлиб, ўқув машғулотлари Академиянинг ProАcademy ахборот-таълим портали орқали масофавий шаклда, шунингдек курснинг якуний қисми Академияда кундузги таълим шаклида ўтказилади.
Мазкур малака ошириш курси тингловчиларда прокуратура органларида дастлабки терговни ташкил этиш асослари, қасддан одам ўлдириш жиноятини тергов қилиш усуллари, пора олиш жиноятини тергов қилиш тактикаси, криминалистик версиялар ва тергов фаолиятини режалаштириш бўйича касбий компетенцияларни такомиллаштиришга йўналтирилган.

Запущен курс повышения квалификации «Некоторые аспекты доследственной проверки»
В Академии Генеральной прокуратуры запущен курс повышения квалификации следователей районных (городских) прокуратур и приравненных к ним прокуратур.
Курс организован в смешанной форме (1+1) обучения, учебные занятия проводятся дистанционно посредством информационно-образовательного портала Академии ProАcademy, а также заключительная часть курса – в дневной форме обучения в Академии.
Данный курс повышения квалификации направлен на развитие профессиональных компетенций слушателей по вопросам организации предварительного расследования в органах прокуратуры, методам расследования умышленного убийства, тактике расследования взяточничества, криминалистическим версиям и планированию следственных действий.