Академияда барқарор ривожланиш соҳасидаги миллий мақсад ва вазифаларни амалга оширилиши юзасидан йиғилиш ўтказилди
Жорий йилнинг 11 апрель куни  Бош прокуратура Академиясида Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 21.02.2022 йилдаги “2030 йилгача бўлган даврда барқарор ривожланиш соҳасидаги миллий мақсад ва вазифаларни амалга оширишни жадаллаштириш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида”ги 83-сон қарори ижроси юзасидан Миллий барқарор ривожланиш мақсадларининг “Самарали бошқарув” йўналишига масъул бўлган вазирлик ва идоралар вакиллари иштирокида йиғилиш ўтказилди.
Бош прокурор ўринбосари, Миллий барқарор ривожланиш мақсадларининг “Самарали бошқарув” йўналиши бўйича экспертлар гуруҳи раиси Э.Т.Юлдашев йиғилиш иштирокчиларга мурожаат этиб, қарор билан белгиланган долзарб вазифалар ҳақида тўхталди ҳамда уларнинг ижросига барча мутасадди идоралар баҳамжиҳат ҳаракат қилишлари муҳимлигини таъкидлаб ўтди.
Бош прокуратура Академияси вакиллари томонидан, “Самарали бошқарув” эксперт гуруҳининг ишчи органи сифатида, барқарор ривожланиш соҳасидаги миллий мақсад ва вазифаларга эришиш бўйича ишларни тўғри ташкил этиш, кўрсаткичлар (индикатор)ларга оид маълумотларни тўплаш методологияси, эътибор қаратилиши лозим бўлган ҳолатлар ҳақида батафсил тушунтиришлар берилди.
Бундан ташқари, юқоридаги қарор ижроси юзасидан вазирлик ва идоралар масъул ходимларининг фикрлари эшитилди.

В Академии проведено совещание по реализации национальных целей и задач в области устойчивого развития
11 апреля текущего года в Академии Генеральной прокуратуры проведено совещание, посвящённое реализации задач указанных
в постановлении Кабинета Министров «О дополнительных мерах по ускорению реализации национальных целей и задач в области устойчивого развития на период до 2030 года» от 21.02.2022 года № 83, с участием сотрудников министерств и ведомств, ответственных за направление «Эффективное управление».
Заместитель генерального прокурора, председатель экспертной группы по направлению "Эффективное управление" Национальных целей устойчивого развития Э.Т.Юлдашев, обратившись к участникам совещания, затронул актуальные задачи, установленные постановлением, и подчеркнул важность тесного взаимодействия всех ответственных ведомств для их выполнения.
Представителями Академии Генеральной прокуратуры,
в качестве рабочего органа группы экспертов по направлению «Эффективное управление», дано подробное разъяснение
по надлежащей организации работы для достижения национальных целей и задач в области устойчивого развития, методологии сбора информации касающихся показателей (индикаторов), вопросам требующим внимания.
Кроме того, заслушаны  отчёты ответственных лиц министерств и ведомств по исполнению вышеуказанного постановления.