Прокуратура органларида раҳбарлик лавозимларини эгаллаш учун захирада турган кадрларни касбий қайта тайёрлаш курси бошланди
Академияда Бош прокурорнинг тегишли буйруғи билан тасдиқланган “Бош прокуратура Академиясида прокуратура органларида раҳбарлик лавозимларини эгаллаш учун захирада турган кадрларни касбий қайта тайёрлаш курсига қабул қилиш танловини ўтказиш тартиби”га мувофиқ саралаб олинган 16 нафар прокуратура органлари ходимлари иштирокида раҳбар кадрларни касбий қайта тайёрлаш курси бошланди.
Қайта тайёрлаш курсининг дастури бошқарув ва менежмент асосларини ташкил этишнинг инновацион шакллари ва методларини ўзлаштиришга, прокурор-тергов ва таҳлилий ишларни юритиш, қонун ижодкорлиги фаолиятида иштирок этиш юзасидан касбий билим ҳамда кўникмаларни чуқурлаштиришга, тингловчиларнинг етакчилик фазилатларини мустаҳкамлашга, уларда тегишли бошқарув ва касбий компетенцияларни шакллантиришга қаратилган.
Ушбу қайта тайёрлаш курсининг дастури ҳам мазмунан, ҳам илмий-методик жиҳатдан янгича ёндашувлар асосида, илғор педагогик
ва ахборот технологияларидан, хорижий инновацион тажрибалардан фойдаланган ҳолда ташкил этилган.
Ўқув жараёнига Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси, Олий Мажлис Қонунчилик палатаси ва Сенати, “Тараққиёт стратегияси” маркази, Адлия вазирлиги, Ташқи ишлар вазирлиги масъул ходимлари ва бошқа тегишли соҳаларнинг тажрибали мутахассислари жалб этилиши кўзда тутилган.

Начат курс профессиональной переподготовки кадров, состоящих в резерве на замещение руководящих должностей в органах прокуратуры
В Академии начат курс профессиональной переподготовки руководящих кадров с участием 16 сотрудников органов прокуратуры, отобранных в соответствии с «Порядком проведения конкурса в Академии Генеральной прокуратуры для зачисления на курсы профессиональной переподготовки кадров, состоящих в резерве на замещение руководящих должностей в органах прокуратуры», утвержденным соответствующим приказом Генерального прокурора.
Программа курса переподготовки направлена ​​на овладение инновационными формами и методами организации основ управления и администрирования, углубление профессиональных знаний и навыков по проведению следственно-аналитической работы, участие в законотворческой деятельности, усиление лидерских качеств обучающихся, формирование соответствующих управленческих и профессиональных компетенций.
Программа данного курса переподготовки организована на основе новых подходов, как содержательных, так и научно-методических, с использованием передовых педагогических и информационных технологий, зарубежного инновационного опыта.
К процессу обучения планируется привлечение сотрудников Администрации Президента Республики Узбекистан, Законодательной палаты и Сената Олий Мажлиса, Центра «Стратегия развития», Министерства юстиции, Министерства иностранных дел и других профильных специалистов.