“Терговга қадар текширувнинг айрим масалалари” мавзусида малака ошириш курси бошланди
Мазкур малака ошириш курсига туман (шаҳар) прокуратуралари ва уларга тенглаштирилган прокуратуралардан жами 29 нафар терговчилар жалб қилинди.
Ўқув курси дастурига кўра, ўқув машғулотлари жорий йилнинг 18 апрель кунидан 23 апрель кунига қадар Бош прокуратура Академиясида анъанавий шаклда ўтказилади.
Ўқув курсининг мақсади – тингловчиларнинг прокуратура органларида дастлабки терговни ташкил этиш асослари, қасддан одам ўлдириш ва пора олиш жиноятларини тергов қилиш усуллари, тергов фаолиятини режалаштириш бўйича малакасини ошириш.

Начат курс повышения квалификации на тему: «Некоторые особенности доследственной проверки»
В данном учебном курсе участвуют 29 следователей районных (городских) прокуратур и приравненных к ним прокуратур.
Согласно программе учебного курса, учебные занятия будут проводится с 18 апреля по 23 апреля текущего года в традиционной форме в Академии Генеральной прокуратуры.
Цель учебного курса –­ повышение квалификации студентов по основам организации предварительного следствия в органах прокуратуры, методике расследования преступлений, таких как умышленное убийство и взяточничество, планированию следственной деятельности.