Малайзия коррупцияга қарши курашиш академияси директори Хаджи Идрис бин Заҳарудиннинг Бош прокуратура Академиясига ташрифи
2022 йил 16 май куни Академияда Малайзия Коррупцияга қарши курашиш Академияси (МКҚКА) директори Хаджи Идрис бин Заҳарудиннинг ташрифи амалга оширилди.
Ташриф давомида меҳмонга Академия фаолиятининг асосий йўналишлари батафсил таништирилди. Ўзбекистон Республикаси
ва Малайзия коррупцияга қарши курашиш Академияси ўртасида ҳамкорликнинг ривожлантириш бўйича “Йўл ҳаритаси” ижросини амалга ошириш босқичлари ҳақида фикр алмашинилди.
Хусусан, Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси билан Малайзия Коррупцияга қарши курашиш комиссияси ўртасида Таълим фаолияти соҳасида ҳамкорлик Меморандумни имзоланиши масалалари муҳокама қилинди.
Шунингдек, Малайзиялик эксперт томонидан Академия магистратура тингловчилари ва ходимлар учун коррупцияга қарши курашиш мавзусида маҳорат дарслари ўтказилди ҳамда МКҚКА фаолияти тўғрисида батафсил маълумотлар берилди.
Мазкур учрашув якунларига кўра, Академия раҳбарлиги ва МКҚКА директори томонидан ўзаро ҳамкорлик истиқболлари юзасидан аниқ қадамлар белгиланди.
Шу билан бирга, Хаджи Идрис бин Заҳарудиннинг 17 май куни Академия томонидан “Юридик Таълимдаги Инновациялар: Мавжуд Муаммо ва Янги Имкониятлар” мавзусида ташкил этилган халқаро илмий-амалий конференциянинг ялпи ва параллел сессияларида нутқ сўзлаб иштироки амалга оширилди.

Визит Директора Малазийской антикоррупционной академии в Академию Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан
16 мая 2022 года Академию Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан посетил директор Малазийской антикоррупционной академии (МAКA) Хаджи Идрис бин Захарудин.
В ходе визита гость был ознакомлен с основными направлениями деятельности Академии. Стороны обменялись мнениями об этапах реализации Дорожной карты по развитию сотрудничества между Республики Узбекистан и Малазийской антикоррупционной академией.
В частности, обсуждены вопросы подписания Меморандума о сотрудничестве в сфере образования между Генеральной прокуратурой Республики Узбекистан и антикоррупционной комиссией Малайзии.
Малайзийский эксперт также провел мастер-классы по противодействию коррупции для слушателей магистратуры, сотрудников Академии и предоставил подробную информацию о деятельности МАКА.
По итогам данной встречи, руководством Академии и директором MАКА обозначены дальнейшие шаги по перспективам сотрудничества.
Также, Хаджи Идрис бин Захарудин выступил с докладом на пленарной и параллельных сессиях Международной Научно-Практической Конференции организованной Академией 17 мая т.г. на тему «Инновации в Юридическом Образовании: Актуальные Проблемы и Новые Возможности».