Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси Академияси раҳбариятининг Франция миллий магистратура мактабининг (ENM) узлуксиз таълим бўйича директор ўринбосари Элоди Малассис, Халқаро ҳамкорлик бўлими лойиҳа менежери Флоренс Гилбер ва Халқаро ҳамкорлик лойиҳаси раҳбари Лейла Бронкар билан учрашуви бўлиб ўтди.
Учрашув давомида томонлар Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси Академияси ва Франция Республикаси миллий магистратура мактаби ўртасида имзоланган ҳамкорлик Меморандуми асосида ўзаро ҳамкорликнинг асосий йўналишларини ва қўшма лойиҳаларни амалга ошириш масалаларини муҳокама қилдилар.
Шунингдек, меҳмонлар Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси Академияси томонидан Академия ташкил топганлигининг 4 йиллиги муносабати билан ташкил этилган “Юридик таълимдаги инновациялар: долзарб муаммолар ва янги имкониятлар” мавзусидаги Халқаро илмий-амалий конференциянинг ялпи ва параллел сессияларида иштирок этишди.
Халқаро илмий-амалий конференцияда Франция миллий магистратура мактаби бошланғич таълим ва тадқиқотлар бўйича директор ўринбосари Самуель Лейнэ ялпи мажлисда “Юқори малакали мураббийлар орқали олий мартабали судялар
ва прокурорларни тайёрлаш” мавзусида маъруза билан онлайн иштирок этди.
Шунингдек, Франциянинг уч нафар экспертидан иборат делегация
ва Франциянинг миллий магистратура мактаби вакиллари Тошкент шаҳрида Aкадемия билан ҳамкорликда Франция Мусодара қилинган активларни қайта ишлаш ва қайтариш агентлиги (AGRASC), ХННТ “Минтақавий мулоқот” ҳамда Франция Коррупцияга қарши курашиш агентлиги (AFA) кўмаги доирасида “Мол-мулкни хатлаш ва мусодара қилиш - коррупцияга қарши курашиш воситаси сифатида” мавзусида семинар ташкил этди.

Встреча с представителями Национальной школы магистратуры Французской Республики
В Академии Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан организована встреча руководства с заместителем директора по непрерывному образованию Французской национальной школы магистратуры (ENM) Элоди Малассис, проектным менеджером отдела международного сотрудничества Флоренс Жилберт, а также
руководителем проекта международного сотрудничества Лейлой Бронкард.
В ходе встречи стороны обсудили основные направления сотрудничества и реализации совместных проектов в рамках Меморандума о сотрудничестве, подписанного между Академией Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан и Французской национальной школы магистратуры.
Вместе с тем, гости приняли участие в пленарной и параллельных сессиях международной научно-практической конференции  на тему: «Инновации в профессиональном юридическом образовании: текущие проблемы и новые возможности», организованной Академией Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан по случаю 4-х летия создания Академии.
В Международной научно-практической конференции Заместитель директора по начальной подготовке и исследованиям Французской национальной школы магистратуры Самуэль Лейнэ  принял участие
в режиме видеоконференцсвязи с докладом на тему: «Обеспечение качественной подготовки судей и прокуроров благодаря высококвалифицированным тренерам».
Французская делегация в составе трёх экспертов прибыла в Узбекистан в целях проведения 18-20 мая 2022 года в Ташкенте семинара для государств Центральной Азии на тему: «Арест и конфискация имущества как средство противодействия коррупции» организованного ENM в сотрудничестве с Академией при поддержке Французского Агенства по обработке и возврату конфискованного имущества, представительства МНПО «Региональный диалог» и Французского Агенства по борьбе с коррупцией.