Қирғизистон Республикаси Бош прокуратураси вакилларининг ташрифи бўлиб ўтди
Бош прокуратура Академияси раҳбариятининг Қирғизистон Республикаси Бош прокуратурасининг Прокуратура ходимларини касбий тайёрлаш маркази директори Азамат Молдобаев ҳамда Жиноий, фуқаролик процесслари ва суд қарорлари ижросини назорат қилиш департаменти прокурори Чўлпон Асилбекова билан учрашув бўлиб ўтди.
Учрашувда томонлар жорий йилда Тошкентда Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси Академияси ҳамда Қирғизистон Республикаси Бош прокуратурасининг Прокуратура ходимларини касбий тайёрлаш маркази ўртасида ўзаро ҳамкорлик тўғрисидаги Меморандумни имзолашга оид ташкилий масалаларни муҳокама қилишди.
Меҳмонлар Академия фаолияти йўналишлари, таълим жараёнини, шу жумладан, масофавий таълимни жараёнини ташкил этиш, мультимедиа студияси, криминалистик полигон, электрон тир, ахборот-ресурс маркази билан батафсил танишишди.
Шунингдек, иккала давлатнинг прокуратура органлари ўқув муассасалари профессор-ўқитувчилари ўртасида тажриба алмашиш ва уларнинг малакасини ошириш масалалари муҳокама қилинди.

Визит представителей Генеральной прокуратуры Кыргызской Республики
В Академии Генеральной прокуратуры состоялась встреча руководства Академии с директором Центра профессиональной подготовки прокуроров Генеральной прокуратуры Кыргызской Республики Азаматом Молдобаевым и прокурором Департамента по надзору за уголовным, гражданским судопроизводством и исполнением судебных решений Чолпон Асилбековой.
В ходе встречи стороны обсудили организационные вопросы подписания Меморандума о сотрудничестве между Академией Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан и Центром профессиональной подготовки прокуроров Генеральной прокуратуры Кыргызской Республики в текущем году в городе Ташкенте.
Гости подробно ознакомились с деятельностью Академии, организацией процесса обучения, в т.ч. в дистанционном формате, посетили мультимедийную студию, криминалистический полигон, электронный тир и информационно-ресурсный центр.
Рассмотрены вопросы обмена опытом и повышения квалификации профессорско-преподавательского состава учебных заведений органов прокуратуры двух стран.