Педагогик (андрагогик) ва илмий фаолият бўйича ўқув курси бошланди
Бош прокуратура Академияси томонидан профессор-ўқитувчиларнинг касбий маҳоратини ошириш, илмий-таълим жараёнига инновацион технологиялар ва методикаларни жорий этиш борасида тизимли ишлар олиб борилмоқда.
Академияга ишга янги қабул қилинган профессор-ўқитувчиларнинг педагогика, андрагогика ва ўқитиш методикаси соҳасидаги ҳамда илмий-тадқиқот фаолиятини амалга ошириш борасидаги билим ва кўникмаларни шакллантириш ва ривожлантириш мақсадида “Педагогик (андрагогик) ва илмий фаолият” мавзусидаги навбатдаги мажбурий ўқув курси ташкил этилди.
Мазкур ўқув курси 12 та тренингдан иборат бўлиб, жорий йилнинг 30 май кунига қадар давом этади.
Курс иштирокчиларда Академиянинг таълим, илм-фан ва амалиётнинг узвий боғлиқлигини таъминлаш борасидаги мақсад ва вазифаларини амалга ошириш, зарур таълим дастурларини тайёрлаш ва амалга ошириш, андрагогикада самарали ўқитиш методикаларини қўллаш, ўқув жараёнини режалаштириш ва ташкиллаштириш, тингловчиларнинг ўзлаштиришини баҳолаш ва таълим сифати мониторинги бўйича зарур компетенцияларни ривожлантиришга хизмат қилади.

Проведение учебного курса по педагогической (андрагогической) и научной деятельности
Академией Генеральной прокуратуры на системной основе проводится работа по повышению профессионального мастерства профессорско-преподавательского состава, внедрению в научно-образовательный процесс инновационных технологий и методик.
Очередной обязательный учебный курс на тему: «Педагогическая (андрагогическая) и научная деятельность» организован в целях формирования и развития необходимых знаний и навыков в области педагогики, андрагогики и методики преподавания, а также осуществления научно-исследовательской деятельности у вновь принятых на работу профессоров и преподавателей Академии.
Данный учебный курс состоит из 12 тренингов и продлится до 30 мая текущего года.
Курс послужит развитию необходимых компетенций участников по реализации целей и задач Академии по обеспечению тесной взаимосвязи образования, науки и практики, подготовке и реализации востребованных образовательных программ, применению эффективных методик обучения в андрагогике, планированию и организации учебного процесса, оценки успеваемости слушателей и мониторинга качества образования.