“Фуқаролик процессуал ҳуқуқи” дарслиги нашр этилди
Бош прокуратура Академияси бошлиғи ўринбосари, ю.ф.д., проф. М.Мамасиддиқовнинг умумий таҳририда тайёрланган “Фуқаролик процессуал ҳуқуқи” дарслиги нашр этилди. Дарслик Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси Академиясида давлат таълим стандартлари асосида тузилган “Фуқаролик процессуал ҳуқуқи” фани дастурига мувофиқ тайёрланган.
Дарсликда фуқаролик процессуал ҳуқуқининг умумий ва махсус қисмига оид барча масалалар батафсил кўриб чиқилган.
Мазкур дарслик юридик ўқув юрти талабалари, прокуратура ходимлари, фуқаролик ва иқтисодий ишлар бўйича судларнинг судьялари, адвокатлар, шунингдек кенг китобхонлар оммаси учун ҳам мўлжалланган. Дарсликдан шунингдек фуқаролик процессуал ҳуқуқи; иқтисодий процессуал ҳуқуқи; ҳакамлик жараёни ва медиация ихтисослиги доирасида илмий тадқиқот ишларини олиб бораётган докторант ва мустақил изланувчилар фойдаланиши мумкин.

Издан учебник «Гражданское процессуальное право»
Под общей редакцией заместителя начальника Академии Генеральной прокуратуры, д.ю.н., проф. М.Мамасиддикова издан учебник «Гражданское процессуальное право».  Учебник подготовлен в соответствии с программой предмета «Гражданское процессуальное право», разработанной в Академии Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан на основе государственных образовательных стандартов.
В учебнике подробно рассматриваются вопросы, относящиеся к общей и особой части гражданского процессуального права.
Учебник предназначен для студентов юридических вузов, работников прокуратуры, судей гражданских и хозяйственных судов, адвокатов, а также широкой общественности. Также учебник может полезен для докторантов и самостоятельных соискателей ведущих научные исследования по специальностям: гражданское процессуальное право; хозяйственное процессуальное право; арбитраж и медиация.