Бош прокуратура Академияси томонидан Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Давлат тест марказининг навбатдаги 62 кишилик гуруҳи учун “Коррупцияга қарши курашиш бўйича самарали идоравий чора-тадбирлар ташкил этилишини таъминлаш” мавзусида қисқа муддатли масофавий малака ошириш курси тамомланди.
Ўқув курс доирасида Давлат тест марказининг ходимлари коррупцияга қарши курашиш, коррупциявий хавф-хатарлар, манфаатлар тўқнашуви ва уни олдини олиш масалалари, давлат хизматчиларининг одоб-ахлоқ қоидалари ва коррупция учун жавобгарлик каби мавзуларда ўз билимларини ошириб олишди.
Масофавий курс якунида тингловчилар билимлари тест синовлари орқали текширилиб, юқори баҳо олганларга эса сертификатлар топширилди.
Маълумот учун, охирги икки ой ичида Академияда Давлат тест марказининг жами 123 нафар ходимлари коррупцияга қарши курашиш соҳасида ўқитилиши таъминланган.

Завершен дистанционный курс повышения квалификации для сотрудников Государственного центра тестирования
Академией Генеральной прокуратуры завершен краткосрочный дистанционный курс повышения квалификации на тему: «Обеспечение организации эффективных ведомственных мер по противодействию коррупции» с участием очередной группы из 62 слушателей Государственного центра тестирования при Кабинете Министров Республики Узбекистан.
В рамках курса работники Государственного центра тестирования усовершенствовали свои знания и навыки по вопросам противодействия коррупции, коррупционным рискам, конфликта интересов и его предотвращения, этическим правилам государственных служащих и вопросам ответственности за коррупцию.
По завершению дистанционного курса знания, полученные слушателями, проверены посредством тестирования, успешно прошедшим обучение слушателям вручены сертификаты.
В целом в течение двух месяцев в Академии в сфере противодействия коррупции прошли обучение 123 сотрудника Государственного центра тестирования.