Ўзкомназорат ходимлар учун масофавий малака ошириш курси бошланди
Ўзбекистон Республикаси Коррупцияга қарши курашиш миллий кенгашининг 2022 йил 2-ярим йиллигига мўлжалланган иш режасига асосан “Ҳалоллик вакцинаси” тамойили асосида давлат органларининг коррупцияга қарши курашиш тузилмалари ходимларини махсус ўқув курсларида таълим олишларини ташкил этиш режалаштирилган.
Мазкур вазифа ижросини таъминлаш мақсадида Бош прокуратура Академияси томонидан “Коррупцияга қарши курашиш бўйича самарали идоравий чора-тадбирлар ташкил этилишини таъминлаш” мавзусида қисқа муддатли масофавий малака ошириш курси ташкил этилди.
Ўқув курсида Ўзбекистон Республикаси Ахборотлаштириш ва телекоммуникациялар соҳасида назорат бўйича давлат инспекциясининг 47 нафар соҳада коррупцияга қарши курашишга масъул бўлган ходимлари таҳсил олмоқда.
Мазкур курс тингловчиларнинг коррупцияга қарши курашиш бўйича самарали идоравий чора-тадбирларни амалга ошириш борасидаги билим ва кўникмаларини такомиллаштиришга хизмат қилади.

Запущен дистанционный курс повышения квалификации для сотрудников Узкомназорат
Рабочим планом Национального совета Республики Узбекистан по противодействию коррупции на 2-е полугодие 2022 года предусмотрена организация специальных учебных курсов для сотрудников антикоррупционных подразделений госорганов на основе принципа «вакцины добропорядочности».
В целях реализации данной задачи, а также в рамках работы по повышению квалификации сотрудников государственных органов и иных организаций Академией Генеральной прокуратуры запущен очередной краткосрочный дистанционный курс повышения квалификации на тему: «Обеспечение организации эффективных ведомственных мер по противодействию коррупции».
Данным курсом охвачен контингент слушателей из числа 47 сотрудников Государственной инспекции по контролю в сфере информатизации и телекоммуникаций Республики Узбекистан, являющихся ответственными за противодействие коррупции в сфере.
Курс позволит слушателям усовершенствовать знания и навыки по вопросам организации эффективных ведомственных мер в сфере противодействия коррупции.