Соғлиқни сақлаш тизими масъул ходимлари учун навбатдаги масофавий малака ошириш курси тамомланди
Соғлиқни сақлаш тизимида “Коррупциясиз соҳа” лойиҳасини амалга ошириш юзасидан 2022–2023 йилларга мўлжалланган “Йўл харитаси”га асосан республикадаги 43 та шифохона ва поликлиникалар бош шифокорлари учун “Коррупцияга қарши курашиш бўйича самарали идоравий чора-тадбирлар ташкил этилишини таъминлаш” мавзусида навбатдаги қисқа муддатли масофавий малака ошириш курси тамомланди.
Мазкур курс дастури доирасида тиббиёт муассасалари раҳбарлари коррупцияга қарши курашиш соҳасида комплаенс-назорат тизимининг ўрни ва аҳамияти, коррупциявий хавф-хатарларни аниқлаш ва уларнинг олдини олиш, манфаатлар тўқнашувини тартибга солиш ҳамда коррупция учун ўрнатилган жавобгарлик каби мавзуларда ўз билим ва малакаларини оширишди.
Ўқув курсини муваффақиятли якунлаган тингловчиларга сертификатлар тақдим этилди.
Академия томонидан ташкил этилган масофавий малака ошириш курсларида ҳозирги кунга қадар Соғлиқни сақлаш тизимида фаолият кўрсатаётган 75 нафар масъул ходим малака ошириб, 122 нафар раҳбар ходим таҳсил олиб келмоқда.

Завершен очередной дистанционный курс повышения квалификации для ответственных сотрудников системы здравоохранения
В соответствии с «Дорожной картой» по реализации «Сферы без коррупции» в системе здравоохранения на 2022–2023 года завершен очередной краткосрочный дистанционный курс повышения квалификации на тему: «Обеспечение организации эффективных ведомственных мер по противодействию коррупции» для главных врачей 43 больниц и поликлиник республики.
В ходе десятидневного дистанционного курса руководители медицинских учреждений усовершенствовали знания и навыки по вопросам организации антикоррупционной системы комплаенс-контроля, ее роли и значению, выявлению и устранению коррупционных рисков, урегулированию конфликта интересов, а также ответственности за коррупционные правонарушения.
Слушателям, успешно прошедшим курс, вручены сертификаты.
В настоящее время на курсах повышения квалификации, организованных Академией, прошли обучено 75 ответственных сотрудников, осуществляющих деятельность в системе здравоохранения, а также продолжают обучаться 122 руководящих работника.