HELP 2022 ҳамжамияти конференциясида иштирок этилди
Европа Иттифоқи/Европа Кенгашининг «Марказий Осиёда қонун устуворлиги» дастурининг «Марказий Осиёда HELP» лойиҳаси доирасида Бош прокуратура Академияси вакиллари юридик соҳа вакиллари учун инсон ҳуқуқлари бўйича таълим бўйича йиллик HELP конференцияси тадбирининг иккинчи кунида иштирок этдилар.
Конференция инсон ҳуқуқлари бўйича таълимни такомиллаштириш йўллари, Европа Кенгашининг HELP дастури ва унинг ҳамкорлари ўртасидаги минтақавий ва икки томонлама ҳамкорликни муҳокама қилишга бағишланди.
Aкадемия бошлиғи ўринбосари У.У.Нигмаджанов “Ўзбекистонда HELP модулларининг аҳамияти ва улардан фойдаланиш аспектлари” мавзусида маъруза билан тадбир иштирокчиларига инсон ҳуқуқлари бўйича таълимни ривожлантириш, модулларни мамлакатимиз шароитларига мослаштириш ва контекстуаллаштириш масалалари ҳақида маълумот берди.

Участие в конференции Сообщества HELP 2022
В рамках проекта «HELP в Центральной Азии» Программы Европейского Союза/Совета Европы «Верховенство права в Центральной Азии» представители Академии Генеральной прокуратуры приняли участие во втором дне мероприятий ежегодной конференции HELP по образованию в области прав человека для представителей юридических профессий.
Конференция была посвящена обсуждению путей улучшения обучения в области прав человека, двустороннего и регионального сотрудничества между Программой HELP Совета Европы и ее партнерами.
Заместитель начальника Академии У.У.Нигмаджанов выступил с докладом на тему: «Важность модулей HELP и аспекты их использования в Узбекистане», проинформировав участников о развитии образования в области прав человека, адаптации и контекстуализации модулей к условиям нашей страны.