Магистратура тингловчиларининг якуний давлат аттестацияси ўтказилмоқда
Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси Aкадемиясида “Прокурорлик фаолияти”, “Тергов фаолияти”, “Коррупцияга қарши кураш”, “Инсон ҳуқуқларига оид халқаро ҳуқуқ” йўналишлари магистрантлари учун якуний давлат аттестацияси ўтказилди.
Якуний давлат аттестацияси жорий йилнинг 4-5 июль кунлари Бош прокуратуранинг тажрибали амалиётчи ходимлари, Академия ва бошқа ҳамкор олий таълим муассасаларининг профессор-ўқитувчилари, шунингдек Бош покуратуранинг Жамоатчилик кенгаши вакилларидан иборат Давлат аттестация комиссияси томонидан ташкил этилди.
Тингловчилар ўқув йили давомида ўзлаштирган мутахассислик фанларидан вазиятли масалалар, норматив-ҳуқуқий ҳужжатлар нормаларига асосланган ва амалиёт билан бевосита боғлиқ бўлган саволларга жавоб бердилар.
Тингловчилар давлат аттестациясининг ушбу босқичини муваффақиятли якунлаб, жорий йилнинг 13-15 июль кунлари бўлиб ўтадиган магистрлик диссертацияларининг дастлабки ҳимоясига тайёрланишмоқда.

Проводится итоговая государственная аттестация слушателей магистратуры
В Академии Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан проходит итоговая государственная аттестация магистрантов по направлениям «Прокурорская деятельность», «Следственная деятельность», «Противодействие коррупции», «Международное право прав человека».
4-5 июля 2022 года Государственной аттестационной комиссией из числа опытных специалистов-практиков Генеральной прокуратуры, профессорско-преподавательского состава Академии и других вузов-партнеров, а также представителей Общественного Совета Генеральной прокуратуры организован итоговый государственный экзамен.
В ходе экзамена слушателям заданы вопросы по пройденным в течение академического года предметам специальности, в том числе, по положениям нормативно-правовых документов и вопросам правоприменительной практики.
Слушатели магистратуры успешно прошли первый этап государственной аттестации и в настоящее время готовятся к следующему этапу – предварительной защите магистерских диссертаций, запланированных к проведению 13-15 июля т.г.