Идоралараро ҳамкорлик кучайтирилмоқда
Академияда ўтказилаётган прокуратура органларида раҳбарлик лавозимларини эгаллаш учун захирада турган кадрларни касбий қайта тайёрлаш курси ўқув машғулотлари давом этмоқда. Курс доирасида тингловчиларнинг назарий билим ва амалий кўникмаларини мустаҳкамлаш мақсадида машғулотларга Академия профессор-ўқитувчилари билан бирга ваколатли вазирлик, идоралар ва муассасаларнинг раҳбар ва ходимлари жалб этиб келинимоқда.
Навбатдаги бинар ўқув машғулоти “Ерга оид қонунчилик ижроси устидан прокурор назоратини ўрнатишнинг ўзига хос услублари ва хусусиятлари” мавзусида Академия кафедра ўқитувчиси У.Каримов томонидан Ўзбекистон Республикаси Давлат солиқ қўмитаси ҳузуридаги Кадастр агентлиги ва Қишлоқ хўжалиги вазирлиги мутасадди ходимлари иштирокида ташкил этилди.
Бинар машғулот давомида тингловчилар амалдаги қонунчиликка киритилган янгиликлар, амалиётда мавжуд тизимли муаммолар ва камчиликлар, уларни ҳал этиш йўллари, ерга оид қонунчилик ижроси устидан прокурор назоратини самарали амалга оширишнинг долзарб масалаларини амалиётчилар иштирокида кўриб чиқишди, шунингдек, тингловчилар ўзларини қизиқтирган саволларига жавоб олишди.

Укрепляется межведомственное сотрудничество
Академией проводится курс профессиональной переподготовки кадров, состоящих в резерве на замещение руководящих должностей. В рамках данного курса к проведению учебных занятий наряду с профессорско-преподавательским составом Академии привлекаются также руководители и сотрудники профильных министерств, ведомств и учреждений в целях закрепления теоретических знаний и практических навыков слушателей.
Очередное бинарное учебное занятие организовано преподавателем кафедры Академии У.Каримовым на тему: «Особенности и способы организации прокурорского надзора за исполнением земельного законодательства» с участием ответственных сотрудников Кадастрового агентства при Государственной налоговой инспекции, Министерства сельского хозяйства.
В ходе бинарного занятия слушатели с участием практиков рассмотрели нововведения в действующем законодательстве, обсудили системные проблемы и недостатки практики и пути их решения, актуальные вопросы эффективного осуществления прокурорского надзора за исполнением земельного законодательства, а также получили ответы на интересующие их вопросы.