Прокуратура органларининг судларда прокурор ваколатини таъминлаш йўналишида хизмат қилаётган тезкор ходимлари учун навбатдаги малака ошириш курси якунланди
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2018 йил 8 майдаги “Прокуратура органлари кадрларини тайёрлаш, қайта тайёрлаш ва уларнинг малакасини ошириш тизимини тубдан такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги ПФ–5438-сонли Фармони ҳамда Бош прокурор талабларидан келиб чиққан холда ўқитишнинг амалий хусусияти ва прокуратура органларининг касбий фаолияти билан узвий боғлиқликни таъминлаш ва бу жараёнга масофавий таълимни кенг жорий этишдек Академия фаолиятининг асосий вазифаси ижросини таъминлаш  мақсадида замонавий педагогик ва ахборот-коммуникацион технологиялардан фойдаланган ҳолда ишлаб чиқилган навбатдаги малака ошириш курси республика прокуратура органларининг судларда прокурор ваколатини таъминлаш йўналишида хизмат қилаётган яна бир гуруҳ тингловчилари томонидан якунланди.
Мазкур малака ошириш курси тўлиқ масофавий таълимнинг “4+0” тизими асосида ташкил этилган бўлиб, давомийлиги 144 соатни ташкил этиб, жорий йилнинг 11 май кунидан 2 августига қадар давом этди.
Курс дастури прокуратура фаолиятининг умумий масалалари ҳамда жиноят, фуқаролик ишлари бўйича судларда, иқтисодий ва маъмурий судларда прокурор ваколатини таъминлаш масалалари, ходимларнинг прокурорлик фаолиятининг  ушбу йўналишларидаги назарий билим ва кўникмаларини мустаҳкамлашга қаратилган машғулотлардан иборат бўлиб, унда тингловчилар асосий иш жойидан ажралмаган ҳолда ўзларининг бу борадаги билим ва кўникмаларини  янада ошириш устида ишладилар.

Завершен очередной курс повышения квалификации для сотрудников органов прокуратуры по направлениям обеспечения полномочий прокурора в судах
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан от 8 мая 2018 года УП–5438 «О мерах по коренному совершенствованию системы подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров органов прокуратуры» и требованиями Генерального прокурора, в целях обеспечения тесной взаимосвязи учебного процесса с практикой и профессиональной деятельностью органов прокуратуры, а также в целях обеспечения широкого внедрения в этот процесс возможностей дистанционного обучения  завершен разработанный с использованием современных педагогических и информационно-коммуникационных технологий курс повышения квалификации для  очередной группы сотрудников органов прокуратуры по направлениям обеспечения полномочий прокурора в судах.
Настоящий курс повышения квалификации организован в формате полного дистанционного обучения  по системе “4+0”, продолжительностью 144 часа и проведен с 11 мая по 2 августа т.г.
Программа учебного курса состояла из занятий по общим вопросам прокурорской деятельности, а также обеспечению полномочий прокурора в судах по уголовным, гражданским, экономическим и административным делам, в ходе которых слушатели без отрыва от постоянного места работы имели возможность работать над повышением своих знаний и навыков в этом направлении.