Инсон ҳуқуқлари соҳасида таълим бўйича Европа Кенгаши/Европа Иттифоқининг Марказий Осиё билан ҳамкорлик лойиҳаси вакиллари билан учрашув
Ўзбекистон Республикасининг Инсон ҳуқуқлари бўйича Миллий стратегиясини амалга ошириш доирасида Академия HELP (Human Rights Education for Legal Professionals) – юридик касб вакиллари учун инсон ҳуқуқлари соҳасида таълим бўйича Европа Кенгаши/Европа Иттифоқининг Марказий Осиё билан ҳамкорлик лойиҳасида иштирок этмоқда.
HELP лойиҳаси Марказий Осиёда инсон ҳуқуқлари соҳасидаги халқаро стандартларни тушуниш ва самарали жорий этиш мақсадида Европа Кенгашининг ҳуқуқий воситалари тўғрисида хабардорликни оширишга кўмаклашади. Ушбу мақсадга эришиш мақсадида лойиҳа юридик касб вакиллари  учун инсон ҳуқуқлари соҳасида Европа ўқув дастурининг (HELP) методологиясидан фойдаланилади.
Шу муносабат билан Бош прокуратура Академиясида HELP дастури вакиллари К.Хохлова ва С.Дикман билан учрашув бўлиб ўтди.
Учрашувда инсон ҳуқуқлари соҳасида Академиянинг таълим салоҳиятини мустаҳкамлаш, қўшма тадбир ва лойиҳаларни ташкил этиш, масофавий таълим имкониятларини кенгайтириш ва таълим дастурлари самарадорлигини баҳолаш масалалари бўйича ҳамкорлик истиқболлари муҳокама қилинди.

Встреча с представителями проекта сотрудничества Совета Европы/Европейского Союза с Центральной Азией по образованию в области прав человека
В рамках реализации Национальной стратегии Республики Узбекистан по правам человека Академия участвует в реализации проекта сотрудничества Совета Европы/Европейского Союза с Центральной Азией по образованию в области прав человека для представителей юридических профессий HELP (Human Rights Education for Legal Professionals).
Проект HELP в Центральной Азии способствует повышению осведомленности о правовых инструментах Совета Европы с целью повышения понимания и эффективного внедрения международных стандартов в области прав человека. Для достижения этой цели Проект использует методологию Европейской Программы обучения в области прав человека для представителей юридических профессий (HELP).
В этой связи в Академии Генеральной прокуратуры прошла встреча с представителями  Программы HELP К.Хохловой и С.Дикманом.
В ходе встречи обсуждены перспективы взаимодействия во вопросам укрепления образовательного потенциала Академии в области прав человека, организации совместных мероприятий и проектов, расширения возможностей дистанционного обучения и оценке эффективности образовательных программ.