“Муаммоли тингловчилар билан ишлаш” мавзусида семинар-тренинг бўлиб ўтди
Бош прокуратура Академияси томонидан профессор-ўқитувчиларнинг педагогик маҳоратини ошириш, таълим жараёнига инновацион технологиялар ва методикаларни жорий этиш борасида тизимли ишлар олиб борилмоқда.
Академияда Немис халқ университетлари ассоциациясининг Ўзбекистондаги филиали (DVV International) билан ҳамкорликда “Муаммоли тингловчилар билан ишлаш” мавзусида семинар-тренинг ўтказилди.
Тадбирда DVV International филиалининг лойиҳалар координатори Ҳ.Ҳакимжонова ва халқаро тоифадаги андрагог-тренер И.Исмаиловалар иштирок этиб, улар томонидан катта ёшдагилар таълимининг ўзига хос хусусиятлари, “муаммоли тингловчи”лар ва уларнинг турлари, ўқув машғулотлари жараёнида юзага келадиган муаммоли вазиятлар ва уларни бартараф этишнинг замонавий усуллари ҳамда бошқа шу каби инновацион таълим технологиялари тўғрисида батафсил тушунчалар берилди.
Тренингда иштирокчилар томонидан берилган саволларга батафсил жавоб берилиб, ушбу йўналишдаги муаммоларнинг аниқ ечимлари кўрсатиб берилди.

Состоялся семинар-тренинг на тему: «Работа с проблемными слушателями»
Академией Генеральной прокуратуры ведется системная работа по повышению педагогического мастерства профессорско-преподавательского состава и внедрению в учебный процесс инновационных методов и технологий.
Очередный семинар-тренинг на тему: «Работа с проблемными слушателями» организован в Академии совместно с филиалом Ассоциации немецких национальных университетов (DVV International) в Узбекистане.
Тренинг провели координатор проекта филиала DVV International Х.Хакимжонова, а также андрагог-тренер международного класса И.Исмаилова, которыми даны детальные представления об особенностях обучения взрослых, «проблемных слушателях» и их видах, проблемных ситуациях, возникающих в ходе учебных занятий и современных методах их устранения, а также инновационных образовательных технологиях.
В ходе тренинга участникам предоставлены подробные ответы на интересующие их вопросы, а также представлены конкретные решения проблем по данному направлению.