“Конституция – ҳаётимиз қомуси” мавзусида давра суҳбати бўлиб ўтди
2022 йил 2 декабрь куни Бош прокуратура Академиясида Ўзбекистон Республикаси Конституциясининг 30 йиллиги муносабати билан “Конституция – ҳаётимиз қомуси” мавзусида давра суҳбати бўлиб ўтди.
Мазкур тадбирда Конституциянинг мамлакатимиз ижтимоий-сиёсий ва иқтисодий ҳаётида тутган ўрни, қонун устуворлиги, юртимиз истиқболи ва халқимиз фаровонлигини таъминлашдаги роли, шунингдек, сўнгги йиларда Конституцияга киритилган ўзгартириш ва қўшимчаларнинг ислоҳотлар самарасини оширишдаги аҳамиятига доир масалалар муҳокама қилинди.
Давра суҳбатида Ўзбекистон Республикаси Конституциявий суди, Олий суди, Адлия вазирлиги, Тошкент давлат юридик университети, Судьялар олий мактаби вакиллари, Жамоат хавфсизлиги университети, Ички ишлар вазирлиги Академияси, Бош прокуратура ходимлари, шунингдек, Академия профессор-ўқитувчилари ва тингловчилари иштирок этдилар.

Состоялся круглый стол на тему: «Конституция – основа нашей благополучной жизни»
2 декабря 2022 года в Академии Генеральной прокуратуры состоялся круглый стол на тему: «Конституция – основа нашей благополучной жизни», посвященный 30-летию принятия Конституции Республики Узбекистан.
В мероприятии были обсуждены вопросы, касающиеся важности Конституции в социально-политической и экономической жизни нашего государства, её роли в обеспечении верховенства закона, процветании и повышении благополучия страны и общества, а также, значения внесенных изменений в Конституцию в повышении эффективности проводимых реформ.
В круглом столе приняли участие представители Конституционного суда, Верховного суда, Министерства юстиции, Ташкентского государственного юридического университета, Высшей судейской школы, сотрудники Университета общественной безопасности, Академии Министерства внутренних дел, Генеральной прокуратуры, а также профессорско-преподавательский состав и слушатели Академии.