Магистратура тингловчилари иштирокида “Заковат” интеллектуал ўйини ташкил этилди
Aкадемия томонидан  Олий ва ўрта махсус таълими вазирлиги ҳамда Ёшлар ишлари агентлиги  билан ҳамкорликда Талабалар ижтимоий-медиа маcканида Ўзбекистон Республикаси Конституцияси қабул қилинганининг 30 йиллиги муносабати муносабати билан “Заковат” интеллектуал ўйини ташкил этилди.
Интеллектуал ўйинда Aкадемия магистратурасининг “Прокурорлик фаолияти”, “Тергов фаолияти”, “Коррупцияга қарши курашиш”, “Инсон ҳуқуқларига оид халқаро ҳуқуқ” йўналишларида таҳсил олаётган тингловчилардан иборат 4 жамоа беллашди. Тадбирни “Заковат” интеллектуал ўйини асосчиси Aбдурасул Aбдуллаев олиб борди.
Бош прокуратура, Aкадемия, Олий ва ўрта махсус таълим вазирлиги ҳамда Ёшлар ишлари агентлиги вакиллари, шунингдек оммавий ахборот воситалари вакиллари мусобақани кузатиб боришди.
Ўйин аввалида сўз олганлар иштирокчиларни Конституциямиз қабул қилинганининг 30 йиллиги билан табриклаб, жорий йилда ушбу муҳим байрамга бағишлаб Академия магистратураси тингловчилари “Заковат” телеўйини сифатида ўтказишга бел боғлаганликлари уларнинг юқори даражадаги интеллектуал салоҳияти ҳамда миллий байрамларимизни нишонлашга бўлган ижодий ёндашувининг ёрқин намунаси эканлигини таъкидладилар.
Ушбу тадбир Aкадемия тингловчиларининг миллий қонунчилик ҳамда прокуратура ва бошқа ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар фаолиятидан хабардорлик даражаси, шунингдек тингловчиларнинг тезкор ва мантиқий фикрлаш қобилиятини яна бир бор баҳолаш имконини берди.
Таниқли санъаткорлар иштирокидаги мусиқий дастур иштирокчиларнинг жамоавий руҳи ва байрам кайфиятини кўтаришга хизмат қилди.
Тадбир якунида ўйин ғолиблари ва фаол иштирок этган иштирокчилар махсус совға ҳамда фахрий ёрлиқлар билан тақдирланди.

Организована интеллектуальная игра «Заковат» с участием магистрантов
Академией совместно с Министерством высшего и среднего специального образования и Агентством по делам молодежи организована интеллектуальная игра «Заковат», приуроченная к 30-летию принятия Конституции Республики Узбекистан.
В интеллектуальной игре участвовали 4 команды из числа слушателей магистратуры Академии по направлениям «Прокурорская деятельность», «Следственная деятельность», «Противодействие коррупции» и «Международное право прав человека». Мероприятие вел основатель клуба «Заковат», заслуженный наставник молодежи Абдурасул Абдуллаев.
За ходом состязания наблюдали представители Генеральной прокуратуры, Академии, Министерства высшего и среднего специального образования, Агентства по делам молодежи, а также представители средств массовой информации.
Организаторы поздравили участников с 30-летием принятия Конституции и отметили, что организация интеллектуальной игры «Заковат», приуроченной к знаменательной дате, является наиболее уместным форматом и свидетельствует об интеллектуальном потенциале и креативном подходе к организации праздника.
Мероприятие позволило оценить уровень осведомленности слушателей о национальном законодательстве, деятельности прокуратуры и других правоохранительных органов, а также способности к быстрому и логическому мышлению, лаконичному изложению ответа.
Музыкальная программа с участием артистов эстрады поддержала командный дух и праздничное настроение участников.