Жаҳон банки миссияси билан коррупцияга қарши салоҳиятни мустаҳкамлаш масалалари муҳокама қилинди
Ҳуқуқни муҳафаза қилиш академиясида Академия раҳбариятининг Жаҳон банки миссияси экспертлари – коррупцияга қарши курашиш бўйича мутахассис Дмитро Котляр ва маслаҳатчи Мурод Хусанов билан учрашуви бўлиб ўтди.
Учрашув Жаҳон банки томонидан “Ўзбекистонда коррупцияга қарши курашиш борасида институционал салоҳиятни мустаҳкамлаш” лойиҳасини амалга ошириш доирасида ташкил этилди.
Ишчи учрашув давомида экспертлар билан коррупцияга қарши курашиш соҳасида малакали кадрлар тайёрлаш, давлат органлари ва бошқа ташкилотлар ходимларининг коррупцияга қарши курашиш соҳасида малакасини ошириш, республиканинг коррупцияга қарши халқаро рейтинг ва индекслардаги ўрнини яхшилаш ҳамда илмий-амалий тадқиқотларни ташкил этиш ва амалга ошириш бўйича Академия ва Коррупцияга қарши курашиш агентлиги ўртасидаги ҳамкорлик ҳолатлари муҳокама қилинди.

Обсуждены вопросы укрепления потенциала по противодействию коррупции с миссией Всемирного банка
В Правоохранительной академии состоялась встреча руководства Академии и экспертов миссии Всемирного банка – специалистом по противодействию коррупции Дмитро Котляром и консультантом Муродом Хусановым.
Встреча организована в рамках реализации Всемирным банком проекта «Укрепление институционального потенциала в отношении противодействия коррупции в Узбекистане».
В ходе рабочей встречи с экспертами обсуждены состояния взаимодействия Академии с Агентством по противодействию коррупции в вопросах подготовки квалифицированных специалистов, повышения квалификации сотрудников государственных органов и иных организаций в сфере противодействия коррупции, улучшения позиций республики в международных антикоррупционных рейтингах и индексах, а также организации и проведения научно-практических исследований.