Академия магистратураси тингловчилари – “Инсон ҳуқуқлари билимдони” викторинаси ғолиблари
“Инсон ҳуқуқлари ҳафталиги”  доирасида Инсон ҳуқуқлари бўйича Ўзбекистон Республикаси Миллий маркази томонидан  “Инсон ҳуқуқлари билимдони” викторинаси ўтказилди.
Инсон ҳуқуқлари ва эркинликларига оид тест саволларидан иборат викторина онлайн тарзда “Телеграм” мессенджерида ўтказилди. Ҳар бир саволга 15 сония вақт ажратилди.
Викторина якунлари бўйича фахрли 1 ва 2-ўринларни Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси магистратураси “Инсон ҳуқуқларига оид халқаро ҳуқуқ” мутахассислиги тингловчилари Ҳумоюн Саломов ва Шоҳжаҳонбек Исмоилов қўлга киритдилар.
Ғолиблар Инсон ҳуқуқлари бўйича Миллий марказга таклиф этилиб, сертификат ва эсдалик совғалар билан тақдирландилар.

The winners of the "Human Rights Knowledge" quiz organized by the Academy of Magistracy
The "Human Rights Week" quiz was held by the National Center for Human Rights of the Republic of Uzbekistan, as part of the "Human Rights Knowledge" program.
The quiz, consisting of test questions on human rights and freedoms, was conducted online through the "Telegram" messenger. Each question was given a time limit of 15 seconds.
The distinguished winners, 1st and 2nd place, were awarded by Humayun Salomov and Shokhjakhonbek Ismoilov, students of the Master's program in "International Human Rights" at the Law Enforcement Academy in Uzbekistan.
The winners were honored with certificates and commemorative gifts and recommended to the National Center for Human Rights for further recognition in the field of human rights.