Анқара Йилдирим Беязит Университети делегациясининг ташрифи
Анқара Йилдирим Беязит Университети ректори Иброҳим Айдинли бошчилигидаги Туркия делегациясининг Ўзбекистонга ташрифи доирасида 2023 йил 13 март куни Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида учрашув ташкил қилинди.
Делегациянинг Академия раҳбарияти ва вакиллари билан учрашуви давомида юриспруденция соҳасида кадрларни тайёрлаш, прокуратура ва тергов соҳаси ходимларининг малакасини ошириш, юридик фанни ривожлантириш масалалари юзасидан ўзаро тажриба алмашинилди.
Хорижий меҳмонлар шунингдек Академия фаолияти, унда рақамли технологияларини қўллаган ҳолда ўқув жараёнининг ташкил этилганлиги, яратилган замонавий таълим инфраструктураси билан яқиндан танишдилар. Хусусан, меҳмонларда чуқур ва яширин Интернет тармоқларида ишлашда ҳуқуқни муҳофаза қилиш органлари ходимларининг амалий кўникмаларини шакллантиришга ҳамда тегишли рақамли далилларни қидириш ва қайд этишга ёрдам берувчи Академиянинг Dark Web ўқув лабораторияси фаолияти алоҳида қизиқиш уйғотди.
Учрашув якунида томонлар академик алмашинув ва кибер ҳуқуқ соҳасида ҳамкорликни янада ривожлантиришга келишишди.

Визит делегации Университета Анкары имени Йылдырым Беязыта
13 марта 2023 года в рамках визита в Узбекистан Правоохранительную академию посетила делегация Университета Анкары имени Йылдырым Беязыта Турции во главе с ректором Ибрагимом Айдынлы.
В ходе встречи с руководством Академии состоялся взаимный обмен опытом по вопросам подготовки кадров в сфере юриспруденции, повышения квалификации прокурорско-следственных кадров, а также развития юридической науки.
Представители делегации подробно ознакомились с деятельностью Академии, организацией учебного процесса, применением цифровых технологий, современной образовательной инфраструктурой. Особый интерес со стороны гостей был проявлен к деятельности Dark Web лаборатории Академии, которая способствует выработке практических навыков у сотрудников правоохранительных органов по работе в глубокой и скрытой сети Интернет, а также поиску и фиксации цифровых доказательств.
По итогам встречи стороны договорились о развитии тесного сотрудничества в сфере киберправа и академического обмена.