Навбатдаги фан соати бўлиб ўтди
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида анъанавий фан соати доирасида “Диссертация тадқиқот ишини асослаш ҳамда тадқиқот хулосаларини шакллантириш ва умумлаштириш” мавзусида маҳорат дарси ўтказилди.
Фан соати доирасида тадқиқот ишида белгиланган мақсад ва вазифалардан келиб чиқиб, тадқиқот мавзуси бўйича мавжуд қонунчилик ҳужжатлари, амалиёт материаллари ҳамда бошқа амалга оширилган илмий ишларни ўрганиш масалалари атрофлича кўриб чиқилди.
Тадқиқотни амалга ошириш тизими, тадқиқотни амалга ошириш йўналиши, асосий ғоялар ҳамда муаммоларни ечимига олиб келувчи йўлларни белгилаб олиш илмий тадқиқотни олиб боришда муҳим эканлиги муҳокама қилинди.
Тадбирда нафақат Академиянинг, шунингдек, Инсон ҳуқуқлари бўйича Ўзбекистон Республикаси Миллий маркази, Ўзбекистон Республикаси Судьялар олий кенгаши ҳузуридаги Судьялар олий мактаби докторант ва мустақил изланувчилари ҳам иштирок этишди ҳамда илмий тадқиқотлари юзасидан қизиқтирган саволларига жавоблар олишди.

The next science lesson was held
A master class was held at the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan within the framework of the traditional science class on the topic of "Fundamentals of the Dissertation Research Work and Formation and Generalization of Research Conclusions".
Based on the goals and tasks defined in the research work, the existing legal documents, practice materials, and other scientific works on the research topic were reviewed in detail.
It was discussed that the system of research implementation, the direction of research implementation, the main ideas, and the determination of the ways leading to the solution of problems are important in conducting scientific research.
Not only the Academy, but also the National Center of the Republic of Uzbekistan for Human Rights, the Higher School of Judges under the Supreme Council of Judges of the Republic of Uzbekistan, and independent researchers participated in the event and received answers to their questions regarding their scientific research.