Академия талабаларининг иш ўрганиш амалиётини ташкил этиш юзасидан Ички ишлар вазирлиги масъуллари билан учрашуви
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси бакалавриат факультети талабалари амалиётини ташкил этиш юзасидан учрашув ўтказилди.
Учрашувда Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги, Тошкент шаҳар ва Тошкент вилоят Ички ишлар бош бошқармаларининг кадрлар билан ишлаш ва ҳуқуқбузарликлар профилактикасига масуъл бўлган тармоқ раҳбарлари иштирок этишди.
Масъуллар томонидан талабаларнинг ўқув-танишув ва иш ўрганиш амалиётларини самарали ташкил этиш тадбирларини амалга ошириш  муҳокама қилинди. Амалиётни ўташ юзасидан йўриқнома ўтказилиб, талабаларга зарур тавсия ва кўрсатмалар берилди.
Амалиёт 1 ва 3-курс талабалари учун 31 мартга қадар, 2-курс талаблари учун 14 апрельга қадар ўтказилиши белгиланиб олинди.

Встреча студентов Академии с ответственными лицами Министерства внутренних дел по вопросам организации практики
Состоялась встреча по вопросам организации практики студентов факультета бакалавриата Правоохранительной академии Республики Узбекистан.
В мероприятии приняли участие начальники подразделений, ответственные за работу с кадрами и профилактике правонарушений Министерства внутренних дел Республики Узбекистан, Главного управления внутренних дел города Ташкента и Ташкентской области.
В ходе мероприятия обсуждены планы реализации мероприятий по эффективной организации учебно-ознакомительной и учебно-производственной практик студентов. Проведен инструктаж по прохождению практики, а также даны необходимые рекомендации и указания студентам.
Практика будет проходить для студентов 1 и 3 курсов до 31 марта, а для студентов 2 курсов до 14 апреля.