Судларда прокурор ваколатини таъминлаш йўналиши бўйича навбатдаги малака ошириш курси бошланди
Ўзбекистон Республикаси Бош прокурори томонидан таълим жараёнининг прокуратура органлари касбий фаолияти билан узвий боғлиқлигини таъминлашга оид белгиланган вазифалар ижроси доирасида Бош прокуратура Академиясида прокуратура органларининг судларда прокурор ваколатини таъминлаш йўналишида хизмат фаолиятини олиб бораётган ходимларнинг навбатдаги гуруҳи учун модуль тизими асосида малака ошириш курси бошланди.
Ушбу малака ошириш курси тўлиқ масофавий таълим шаклида амалга оширилиб, мавзулар қайта алоқа механизми воситалари ёрдамида тингловчилар эҳтиёжларини инобатга олган ҳолда танланган.
Курс дастури прокуратура фаолиятининг умумий масалалари, шунингдек жиноят, фуқаролик, иқтисодий ва маъмурий ишлари бўйича судларда прокурор ваколатини таъминлаш масалаларига оид ўқув машғулотларидан таркиб топган бўлиб, ходимларнинг прокурорлик фаолиятининг ушбу йўналишларидаги назарий билим ва амалий кўникмаларини мустаҳкамлашга йўналтирилган.
Ўқув машғулотлари Академия профессор-ўқитувчилари томонидан прокурорлик амалиётига оид долзарб масалалар бўйича ишлаб чиқилган электрон шаклдаги мультимедиа ўқув материаллари асосида ўтказилади.
Малака ошириш курси ўқув дастурининг ўтказилиш тартиби ҳамда амалий топшириқларни бажариш қоидалари юзасидан тингловчиларга видеоконференцалоқа воситасида тушунтиришлар берилди. Тингловчиларнинг Академия билан узлуксиз алоқада бўлиш имкониятларини таъминлаш чоралари кўрилди.

Очередные курсы повышения квалификации по направлению обеспечения полномочий прокурора в судах
В Академии Генеральной прокуратуры стартовал курс повышения квалификации на основе модульного обучения с участием очередной группы сотрудников органов прокуратуры, осуществляющих деятельность по направлению обеспечения полномочий прокурора в судах, организованный во исполнение поручений Генерального прокурора по обеспечению тесной взаимосвязи учебного процесса с профессиональной деятельностью органов прокуратуры.
Настоящий курс повышения квалификации проводится в формате дистанционного обучения и организован с учетом потребностей слушателей, выявленных с применением механизмов обратной связи.
Программа курса состоит из учебных занятий по общим вопросам прокурорской деятельности, а также обеспечения полномочий прокурора в судах по уголовным, гражданским делам, в экономических и административных судах, направленных на укрепление знаний и навыков слушателей в указанных направлениях.
Учебные занятия проводятся с применением мультимедийного учебного контента, разработанного профессорско-преподавательским составом Академии в электронном формате по актуальным вопросам прокурорской практики.
Порядок прохождения курса и правила выполнения практических задач разъяснены слушателям посредством видеоконференцсвязи. Приняты соответствующие организационные меры по обеспечению непрерывной связи слушателей с Академией.