Талабалар амалиёти давом этмоқда
2023 йил 23 мартдан Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси бакалавриатининг 1-курс талабалари учун ўқув-танишув амалиёти, 2 ва 3-курс талабалари учун иш ўрганиш амалиёти ташкил этилди.
Талабаларнинг доимий яшаш жойи бўйича Тошкент шаҳар ва Тошкент вилояти ички ишлар органларининг ҳуқуқбузарликлар профилактикаси бўлинмаларига тақсимоти амалга оширилиб, бевосита профилактика инспекторлари раҳбарлигида амалиёт ўташни бошладилар.
Мазкур амалиёт талабаларнинг ҳуқуқбузарликлар профилактикаси бўйича назарий билимларини амалий жиҳатдан мустаҳкамлаш, касбий компетенцияларини ривожлантириш, ҳуқуқни қўллаш кўникмасини такомиллаштиришга хизмат қилади.

Student practice continues
From March 23, 2023, educational and familiarization practice for 1st-year undergraduate students of the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan, work-study practice for 2nd and 3rd-year students was organized.
According to the place of permanent residence, the students were assigned to crime prevention units of the internal affairs bodies of Tashkent city and Tashkent region, and they started training directly under the supervision of prevention inspectors.
This practice serves to strengthen students' theoretical knowledge of crime prevention practically, develop their professional competence, and improve their ability to apply the law.