Европа Кенгашининг Марказий Осиёда қонун устуворлиги дастури гуруҳи билан ҳамкорлик
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида Академия раҳбариятининг Европа Кенгаши дастури вакиллари Ю.Эрдуран ва М.Нахапетян билан учрашуви бўлиб ўтди.
Учрашув Марказий Осиёда қонун устуворлиги - Шаффофлик даражасини ошириш ва иқтисодий жиноятчиликка қарши курашишга кўмаклашиш дастури (СА ТАЕС) доирасида ташкил этилди.
Учрашув давомида экспертлар Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясининг тузилмаси ҳамда кадрларни тайёрлаш, қайта тайёрлаш ва уларнинг малакасини ошириш, таълим функцияларини амалга ошириш ва юриспруденция соҳасида илмий-тадқиқот ишларини олиб бориш бўйича асосий фаолият йўналишлари билан яқиндан танишишди.
Томонлар дастур доирасида амалга оширилаётган лойиҳаларнинг ҳозирги ҳолати ҳамда 2023 йилга мўлжалланган тадбирлар режасидаги вазифаларни муҳокама қилдилар.

Сотрудничество с командой Программы Совета Европы по верховенству права в Центральной Азии
В Правоохранительной академии состоялась встреча руководства Академии с представителями Программы Совета Европы Ю.Эрдуран и М.Нахапетян.
Встреча организована в рамках реализации проекта по верховенству права в Центральной Азии - Содействие прозрачности и противодействию экономическим преступлениям (СА ТАЕС).
В ходе встречи эксперты ознакомились со структурой и основными направлениями деятельности Правоохранительной академии в области подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров, реализации образовательной функции и проведения исследований в сфере юриспруденции.
Стороны обсудили состояние реализуемых проектов в рамках программы в настоящее время, а также задачи по плану мероприятий на 2023 год.