Бишкекдаги ЕХҲТ Академияси ва Инсон ҳуқуқлари бўйича глобал кампус делегациялари билан учрашув
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида Бишкекдаги ЕХҲТ Академияси ва Инсон ҳуқуқлари бўйича глобал кампус делегациялари билан учрашув бўлиб ўтди.
Учрашувда томонлар ЕХҲТ Академиясида ташкил этилаётган “Марказий Осиёда инсон ҳуқуқлари ва барқарор ривожланиш” (MAHRS) магистратура дастурини амалга ошириш бўйича ҳамкорлик масалаларини муҳокама қилдилар. Дастур академик алмашинув, стажировка, илмий-тадқиқот ва таълим соҳасидаги ҳамкорликни назарда тутади.
Томонлар ушбу дастурни биргаликда амалга ошириш учун ҳамкорлик муносабатларини мустаҳкамлашдан манфаатдор эканликларини билдириб ўтдилар.

Встреча с делегациями Академии ОБСЕ в Бишкеке и Глобального кампуса по правам человека
В Правоохранительной академии состоялась встреча с делегациями Академии ОБСЕ в Бишкеке и Глобального кампуса по правам человека.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы партнерства по реализации магистерской программы «Права человека и устойчивое развитие в Центральной Азии» (MAHRS), организуемой в Академии ОБСЕ. Программа предусматривает академический обмен, стажировки, исследовательское и образовательное сотрудничество.
Стороны выразили заинтересованность в укреплении партнерских отношений для совместной реализации данной программы.