Академия бакалавриатига қабул бўйича ўқувчилар билан учрашув
Академия бакалавриатига қабул жараёни давом этмоқда. Ўқишга қабул қилиш очиқлик ва шаффофлик принциплари асосида ташкил этилган.
Академия Call-марказига бакалавриатга ҳужжат топширишга доир кўплаб саволлар келмоқда. Бу эса битирувчи ўқувчилар орасида Академияга қизиқиш уйғонганлигини кўрсатмоқда.
Шу муносабат билан, Академия фаолияти, унинг имкониятлари ҳамда бошқа ўқув муассасаларидан афзалликлари тўғрисида тўлиқ маълумотларни етказиш, вужудга келаётган саволларга жавоб бериш мақсадида 2023 йил 2 май куни Академия вакилларининг Миробод туманидаги 60 ва 110-мактабларнинг битирувчи синф ўқувчилари билан учрашуви бўлиб ўтди.
Учрашув давомида иштирокчилар Академия фаолиятига бағишланган видеоролик, бакалавриатга ҳужжат топшириш тартиби, Академия бакалавриатида ўқиш жараёнини ташкил этишга доир масалалар билан танишдилар. Шунингдек, ўқувчилар ўзлари қизиқтирган саволларга тўлиқ жавоб олдилар.
Академия бакалавриатига номзодларни жалб қилиш, қабул жараёнига доир саволларга жавоб бериш мақсадида мазкур турдаги учрашувлар давом эттирилиб, шунингдек Академияда очиқ эшиклар куни ўтказилиши режалаштирилган.

Встреча с учениками по вопросам приёма в бакалавриат Академии
Продолжается прием на бакалавриат Академии. Прием осуществляется на принципах открытости и прозрачности.
В колл-центр Академии поступает много вопросов, связанных с поступлением в бакалавриат, что свидетельствует о большом интересе у абитуриентов к обучению в Академии.
В связи с этим, 2 мая 2023 года состоялась встреча представителей Академии с учащимися выпускных классов 60 и 110-школ Мирабадского района с целью их информирования о направлениях деятельности Академии, отдельных возможностях и преимуществах обучения в бакалавриате Академии, а также и дачи разъяснения по часто задаваемым вопросам.
В ходе встречи продемонстрирован видеоролик о деятельности Академии, а также разъяснен порядок поступления и организации обучения в бакалавриате Академии. Также участники получили подробные ответы на интересующие их вопросы.
Проведение подобных встреч с выпускниками школ будет продолжено, а также в Академии организуется день открытых дверей.