Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясига Россия Федерацияси Бош прокуратураси делегацияси ташриф буюрди.
Ташриф давомида меҳмонлар Aкадемиянинг тузилмаси ва асосий фаолият йўналишлари, ўқув жараёнини, шу жумладан, масофавий таълимни ташкил этилиши билан таништирилди.
Шунингдек, делегация вакиллари Академия тингловчилари учун халқаро-ҳуқуқий ҳамкорлик ва экстрадиция, юқори технологиялардан фойдаланган ҳолда содир этилган жиноятларга қарши курашиш, прокуратура органлари фаолиятида ва коррупцияга қарши курашишда замонавий рақамли технологиялардан фойдаланиш масалаларида маърузалар қилди.

The visit of the delegation of the General Prosecutor Office of the Russian Federation
The delegation of the General Prosecutor Office of the Russian Federation visited the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan.
During the visit, the guests were acquainted with the structure and main directions of the Academy's activities, the organization of education, including distance learning.
In addition, the delegation representatives presented presentations on international legal cooperation and extradition, combating modern crimes using advanced technologies in the work of prosecution authorities, as well as issues related to the use of modern digital technologies in countering corruption.