Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясига Россия Федерацияси Бош прокуратураси делегацияси ташриф буюрди.
Ташриф давомида меҳмонлар Aкадемиянинг тузилмаси ва асосий фаолият йўналишлари, ўқув жараёнини, шу жумладан, масофавий таълимни ташкил этилиши билан таништирилди.
Шунингдек, делегация вакиллари Академия тингловчилари учун халқаро-ҳуқуқий ҳамкорлик ва экстрадиция, юқори технологиялардан фойдаланган ҳолда содир этилган жиноятларга қарши курашиш, прокуратура органлари фаолиятида ва коррупцияга қарши курашишда замонавий рақамли технологиялардан фойдаланиш масалаларида маърузалар қилди.

Визит делегации Генеральной прокуратуры Российской Федерации
Состоялся визит делегации Генеральной прокуратуры Российской Федерации в Правоохранительную академию Республики Узбекистан.
В ходе визита гости были ознакомлены со структурой и основными направлениями деятельности Академии, организацией процесса обучения, в том числе в дистанционном формате.
Также представители делегации выступили с докладами для слушателей Академии по вопросам международно-правового сотрудничества и экстрадиции, борьбы с преступлениями, совершенными с использованием высоких технологий, а также использования современных цифровых технологий в деятельности органов прокуратуры и противодействии коррупции.