Кибержиноятчиликка қариш курашишга бағишланган қурултой
Ҳуқуқни мухофаза қилиш Академияси ва Бош прокуратура делегацияси Туркия Адлия Академияси томонидан Судьялар ва прокурорларни тайёрлаш Туркий тармоғи доирасида Бурса шаҳрида ташкил қилинган кибержиноятчиликка қариш курашишга бағишланган қурултойда иштирок этди.
Тадбир Туркия ҳамкорлик ва мувофиқлаштириш агентлиги (TICA), Туркий давлатлар ташкилоти ва Бурса прокуратураси кўмагида ўтказилди.
Маросим Бурса Бош прокурори Рамазон Солмаз, TICAнинг Ташқи алоқалар ва шериклик бошқармаси бошлиғи Уғур Танели, Туркий давлатлар ташкилоти Бош котиби ёрдамчиси Саъди Жафаров, Туркия Адлия академияси президенти Мухиттин Ўздемирларнинг кириш нутқлари билан очилди.
Қурултойда Судьялар ва прокурорларни тайёрлаш Туркий тармоғи иштирокчилари – Озарбайжон, Қозоғистон, Қирғизистон, Туркия, шунингдек Венгрия ва Шимолий Кипр Турк Республикасининг прокурорлар ва судъяларини тайёрлайдиган 11 та таълим муассасаси (тузилмаси) ҳамда ушбу давлатларнинг ҳуқуқни муҳофаза қилиш органлари вакилларидан иборат 40 нафар иштирокчи қатнашди.
Қурултой доирасида Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси бошлиғи ўринбосари У.У.Нигмаджанов “Кибержиноятчиликка қарши курашишда ҳуқуқни қўллаш амалиёти" мавзусида маъруза қилди.
Тадбир якунида иштирокчилар ўртасида кибержиноятчиликка қарши кураш бўйича халқаро ва миллий қонунчилик масалалари юзасидан давра суҳбати ўтказилди.

A conference was held in Bursa, Turkey, dedicated to combating cybercrime, organized by the Law Enforcement Academy and the Chief Prosecutor's Office. The event was conducted under the auspices of the Turkish Justice Academy in the framework of the preparation of judges and prosecutors in Turkey.
The event was supported by the Turkish Cooperation and Coordination Agency (TICA), the Turkish State Institutions, and the Bursa Prosecutor's Office.
The ceremony was attended by Ramazan Solmaz, Chief Prosecutor of Bursa, Ugur Taneli, Head of External Relations and Cooperation at TICA, Saadi Jafarov, Assistant Secretary-General of Turkish State Institutions, and Muhttin Ozdemir, President of the Turkish Justice Academy.
Participants in the conference included representatives from the judicial and prosecutorial training institutions of Azerbaijan, Uzbekistan, Kyrgyzstan, Turkey, Hungary, and the Turkish Republic of Northern Cyprus, as well as lawyers from the law enforcement bodies of these countries, with a total of 40 participants.
During the conference, the Director of the Law Enforcement Academy, U.U. Nigmatjanov presented a lecture on "The Application of Law in Combating Cybercrime."
At the end of the event, participants engaged in a comprehensive discussion on international and national legal issues related to combating cybercrime, emphasizing the importance of cooperation and collaboration.