“Янгиланган таълим тизими шароитида ўқув жараёнини амалга ошириш асослари” мавзусида семинар-тренинг бўлиб ўтди
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси профессор-ўқитувчиларининг педагогик маҳоратини ошириш, таълим жараёнига инновацион технологиялар ва методикаларни жорий этиш борасида тизимли ишлар олиб борилмоқда.
Академия профессор-ўқитувчиларининг салоҳиятини мустаҳкамлашга қаратилган навбатдаги семинар-тренинг “Янгиланган таълим тизими шароитида ўқув жараёнини амалга ошириш асослари” мавзусида Олий таълим, фан ва инновациялар вазирлигининг бош мутахассиси, профессор А.Г.Ходжаев иштирокида ўтказилди.
Тадбирда олий таълим тизимининг жаҳон таълим маконига интеграцияси, олий таълим тизимида амалга оширилаётган ислоҳотларнинг мазмун-моҳияти, янгиланган давлат таълим стандартлари, малака талаблари, ўқув режа ва ўқув дастурлари, кредит-модуль тизимини ўқув жараёнига татбиқ этиш ва бошқа масалалар кўрилди.
Тақдимотдан сўнг мавзу юзасидан савол-жавоб ташкил этилиб, иштирокчиларни қизиқтирган саволларига батафсил жавоб берилди.

Состоялся семинар-тренинг на тему: «Основы реализации образовательного процесса в условиях обновленной системы образования»
Правоохранительной академией ведется системная работа по повышению педагогического мастерства профессорско-преподавательского состава и внедрению в учебный процесс инновационных методов и технологий.
Очередной семинар-тренинг, направленный на укрепление потенциала профессорско-преподавательского состава Академии организован на тему: «Основы реализации образовательного процесса в условиях обновленной системы образования», с участием главного специалиста Министерства высшего образования, науки и инноваций, профессора А.Г.Ходжаев.
На мероприятии рассмотрены вопросы интеграции системы высшего образования в мировое образовательное пространство, содержание и сущность реформ, реализуемых в системе высшего образования, актуализированные государственные образовательные стандарты, квалификационные требования, учебный план и программы обучения, применение в образовательном процессе кредитно-модульной системы и другие.
Также организована сессия вопросов и ответов по теме, где участники получили развернутые ответы на интересующие их вопросы.