Масофавий ва аралаш курсларни самарали ташкил этиш юзасидан ўтказилаётган семинар-тренинг якунланди
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси томонидан профессор-ўқитувчиларнинг масофавий ва аралаш курсларни самарали ташкил этиш мақсадида тьюторлик кўникмаларини ривожлантириш борасида тизимли ишлар олиб борилмоқда.
2023 йил март-май ойларида масофавий ва аралаш курсларнинг ўқув жараёнини самарали ташкил этиш, электрон таълим ресурсларини ишлаб чиқиш бўйича Академияга янги қабул қилинган профессор-ўқитувчилари иштирокидаги давомли ўтказилган семинар-тренинг якунланди.
Семинар-тренинг жараёнида профессор-ўқитувчиларнинг билим ва кўникмаларини ривожлантириш мақсадида масофавий ва аралаш курсларни педагогик дизайн (Instructional design) моделлари асосида стратегик лойиҳалаштириш усуллари, ўқув жараёнини асинхрон ва синхрон режимларда самарали ўтказиш, замонавий дастурий таъминотлар асосида электрон таълим ресурсларини ишлаб чиқишнинг ўзига хос хусусиятлари кўриб чиқилди.
Мазкур семинар-тренинг Академияга янги қабул қилинган профессор-ўқитувчиларининг масофавий ва аралаш курсларни ташкил этиш масалалари ва унда тьюторлик фаолиятини юритишга оид кўникмаларини ривожлантиришга хизмат қилди.

The seminar training on effective organization of distance and mixed courses has been completed
Systematic work is being carried out by the Law Enforcement Academy to develop the tutoring skills of professors and teachers to effectively organize distance and mixed courses.
In March-May 2023, a continuous seminar training with the participation of professors and teachers newly admitted to the Academy on the effective organization of the educational process of distance and mixed courses and the development of electronic educational resources was completed.
To develop the knowledge and skills of professors and teachers during the seminar training, the methods of the strategic design of distance and mixed courses based on instructional design models, the effective conduct of the educational process in asynchronous and synchronous modes, the specific features of the development of electronic educational resources based on modern software were considered. released
This seminar training served to develop the skills of professors and teachers newly admitted to the Academy on the issues of organizing distance and mixed courses and conducting tutoring activities in them.