Академия ходимларининг илмий салоҳиятини ошириш
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида анъанавий фан соати доирасида Лунд университети (Швеция) билан ҳамкорликда “Илмий мақолаларга қўйилган талаблар” мавзусида илмий семинар ташкил этилди.
Мазкур тадбирга юридик фанлари бўйича фалсафа доктори, Лунд университети илмий тадқиқотчиси Д.Ибрагимов эксперт сифатида таклиф қилинди.
Семинар давомида Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси ходимлари, докторантлари ва мустақил изланувчилари ривожланган хорижий мамлакатларда илмий тадқиқотлар олиб бориш мезонлари, шунингдек юқори рейтингли ҳалқаро журналларда илмий мақолаларни чоп этиш учун қўйилган талаблар бўйича маълумотлар олдилар.
Бундай тадбирларнинг тизимли асосда ўтказилиши Академия ходимлари ва мустақил изланувчиларининг илмий салоҳиятини оширишга хизмат қилади.

Повышение научного потенциала сотрудников Академии
В Правоохранительной академии Республики Узбекистан в рамках устоявшейся практики проведения научного часа в сотрудничестве с Лундским университетом (Швеция) организован практический семинар на тему: «Требования к научным статьям».
В качестве эксперта приглашен доктор философии по юридическим наукам, исследователь Лундского университета Д.Ибрагимов.
В ходе семинара сотрудники, докторанты и самостоятельные соискатели Правоохранительной академии получили информацию о критериях проведения научных исследований в развитых зарубежных странах, а также о требованиях к публикации научных статей в международных журналах с высоким рейтингом.
Проведение подобных мероприятий на системной основе способствует повышению научно-исследовательского потенциала сотрудников и самостоятельных соискателей Академии.