Идоралараро қабул комиссиясининг дастлабки мажлиси бўлиб ўтди
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясининг 2023/2024 ўқув йили учун “Тергов фаолияти” мутахассислиги бўйича бакалавриат ҳамда магистратурасига ўқишга қабул қилиш юзасидан Идоралараро қабул комиссиясининг 1-сонли мажлиси бўлиб ўтди.
Мажлисда Академиянинг “Тергов фаолияти” мутахассислиги бўйича бакалавриат ҳамда магистратурасига қабулни ташкил қилиш ва ўтказиш билан боғлиқ бир қатор масалалар кўриб чиқилди. Хусусан, магистратуранинг “Тергов фаолияти” мутахассислиги бўйича ёзма имтиҳон саволлари ва вазифалари ҳамда уларни баҳолаш мезонлари тасдиқланди.
Шунингдек, бакалавриат ҳамда магистратуранинг “Тергов фаолияти” мутахассислиги бўйича Идоралараро қабул комиссиясига ҳужжат топширган номзодлар кўриб чиқилиб, улардан танловларда иштирок этиш ҳуқуқига эга бўлганларининг рўйхати маъқулланди.

The first meeting of the inter-departmental admission commission was held
The 1st meeting of the Inter-Departmental Admissions Commission was held in connection with the admission to the bachelor's and master's degree programs of the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan for the 2023/2024 academic year.
At the meeting, several issues related to the organization and conduct of admission to the bachelor's and master's degrees of the Academy in the field of "Investigative activity" were considered. In particular, the questions and tasks of the written examination of the master's degree in the specialty "Investigative activity" and their evaluation criteria were approved.
Also, the candidates who submitted applications to the Inter-Departmental Admission Commission for the "Investigative Activities" specialty of the bachelor's and master's degrees were reviewed, and the list of those who had the right to participate in the contests was approved.