Идоралараро қабул комиссиясининг дастлабки мажлиси бўлиб ўтди
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясининг 2023/2024 ўқув йили учун “Тергов фаолияти” мутахассислиги бўйича бакалавриат ҳамда магистратурасига ўқишга қабул қилиш юзасидан Идоралараро қабул комиссиясининг 1-сонли мажлиси бўлиб ўтди.
Мажлисда Академиянинг “Тергов фаолияти” мутахассислиги бўйича бакалавриат ҳамда магистратурасига қабулни ташкил қилиш ва ўтказиш билан боғлиқ бир қатор масалалар кўриб чиқилди. Хусусан, магистратуранинг “Тергов фаолияти” мутахассислиги бўйича ёзма имтиҳон саволлари ва вазифалари ҳамда уларни баҳолаш мезонлари тасдиқланди.
Шунингдек, бакалавриат ҳамда магистратуранинг “Тергов фаолияти” мутахассислиги бўйича Идоралараро қабул комиссиясига ҳужжат топширган номзодлар кўриб чиқилиб, улардан танловларда иштирок этиш ҳуқуқига эга бўлганларининг рўйхати маъқулланди.

Состоялось первое заседание межведомственной приемной комиссии
Состоялось 1-е заседание Межведомственной приемной комиссии по приему в бакалавриат и магистратуру Правоохранительной академии Республики Узбекистан на 2023/2024 учебный год.
На заседании рассмотрен ряд вопросов по организации и проведению отбора в бакалавриат и магистратуру Академии по направлению «Следственная деятельность». В частности, утверждены вопросы и задания письменного экзамена в магистратуру по специальности «Следственная деятельность», а также критерии их оценки.
Также рассмотрены кандидаты, подавшие документы в Межведомственную приемную комиссию по специальности «Следственная деятельность» в бакалавриат и магистратуру, и утвержден список допущенных на участие в соответствующих отборах.