Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси мустақил изланувчиси Т.Сафаров томонидан фан соати доирасида “ Коррупцияга қарши идоравий тадбирларни такомиллаштириш (Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирлиги мисолида)” мавзусидаги диссертация ишининг тақдимоти ўтказилди.
Фан соатида Академия тадқиқотчилари, профессор-ўқитувчилар, ҳамкор ташкилот вакиллари бўлган Ўзбекистон Республикаси Коррупцияга қарши курашиш агентлиги, Тошкент давлат юридик университети, Юристлар малакасини ошириш марказининг профессор-ўқитувчилари ва тадқиқотчилари иштирок этишди.
Муҳокамада коррупцияга қарши идоравий тадбирларни такомиллаштириш соҳасидаги долзарб масалалар кўриб чиқилди.
Фан соати доирасида тадқиқотчилар мавзу доирасида ўзларини қизиқтирган саволларга жавоб олишди. Иштирокчилар томонидан бу турдаги тадбирларни самарали эканлигини эътироф этиб, доимий равишда ўтказилиши юзасидан таклиф берилди.

В рамках научного часа проведена презентация основных результатов  диссертационного исследования самостоятельного исследователя Т.Сафарова Правоохранительной академии Республики Узбекистан на тему «Совершенствование ведомственных механизмов противодействия коррупции (на примере Министерства юстиции Республики Узбекистан)».
В обсуждениях приняли участие профессорско-преподавательский состав и исследователи Академии, Агентства Республики Узбекистан по борьбе с коррупцией, Ташкентского государственного юридического университета, Центра повышения юристов.
В ходе мероприятия рассмотрены актуальные вопросы в области совершенствования ведомственных механизмов противодействия коррупции.
В рамках научного часа исследователи получили ответы на интересующие их вопросы по названной тематике. Участники признали эффективность подобных мероприятий и предложили проводить их на регулярной основе.