Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси бакалавриатининг “Тергов фаолияти” ва “Прокурорлик фаолияти” йўналишлари бўйича ўқишга қабул қилиш танловида иштирок этувчи номзодлар диққатига
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2023 йил 6 апрелдаги 143-сонли қарори билан тасдиқланган Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси бакалавриатига ўқишга қабул қилиш ва ўқитишни ташкил этиш тартиби тўғрисидаги Низом талабларидан келиб чиқиб, бакалавриатининг “Тергов фаолияти” ва “Прокурорлик фаолияти” йўналишлари бўйича танловда иштирок этаётган номзодлар жорий йилнинг 20 июль кунига қадар қўшимча (ҳарбий олий таълим йўналишидан ташқари) юриспруденция (давлат ҳуқуқ асослари ва чет тили) йўналишига бошқа мос олий таълим муассасаларини танлашлари лозим.
Имтиҳон ўтказиш вақти ва манзиллари ҳақида тўлиқ маълумотни Олий таълим, фан ва инновациялар вазирлиги ҳузуридаги Билим ва малакаларни баҳолаш агентлигининг (www.uzbmb.uz/) махсус электрон платформаси, шунингдек, Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси бакалавриатига кириш имтиҳонлари билан боғлиқ янгиликлар билан Академиянинг расмий веб-сайти (www.proacademy.uz) орқали танишиб боришингиз мумкин.

Вниманию участников конкурса на прием в бакалавриат Правоохранительной Академии Республики Узбекистан по специальностям «Следственная деятельность» и «Прокурорская деятельность»
На основании Положения о порядке приема и организации обучения в бакалавриате Правоохранительной Академии Республики Узбекистан, утвержденного Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 6 апреля 2023 года, кандидаты, участвующие в конкурсе по направлениям «Следственная деятельность» и «Прокурорская деятельность» бакалавриата, до 20 июля текущего года должны дополнительно выбрать другие высшие учебные заведения советующее (кроме военного высшего образования) направлению юриспруденции (основы государственного права и иностранный язык).
Полную информацию о времени и месте проведения экзамена можно получить на специальной электронной платформе Агентства по оценке знаний и квалификаций при Министерстве высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан (www.uzbmb.uz/), а также на официальном сайте Академии (www.proacademy.uz).