Фан соати доирасидаги диссертация тадқиқоти натижалари муҳокамаси
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси мустақил изланувчиси C.Маманов томонидан фан соати доирасида “Коррупцияга қарши курашиш соҳасида “комплаенс-назорат” тизимининг ташкилий-ҳуқуқий асосларини такомиллаштириш” мавзусидаги диссертация ишининг тақдимоти ўтказилди.
Тадбирда Академия ҳамда ТДЮУ докторантлари, профессор-ўқитувчилар, Ўзбекистон Республикаси Коррупцияга қарши курашиш агентлиги масъул ходимлари иштирок этишди.
Фан соатида “комплаенс-назорат” тизимини жорий этиш жараёни тадқиқоти натижалари ҳамда унинг коррупцияга қарши курашишдаги ўрни тўғрисида иштирокчиларга маълумот берилди.

Обсуждение результатов диссертационного исследования в рамках научного часа
В рамках научного часа проведена презентация основных результатов диссертационного исследования самостоятельного соискателя Правоохранительной академии Республики Узбекистан С.Маманова на тему: «Совершенствование организационно-правовых основ системы «комплаенс-контроля» в сфере противодействия коррупции».
В мероприятии приняли участие докторанты, профессорско-преподавательский состав Академии, ТГЮУ, ответственные сотрудники Агентства по противодействию коррупции Республики Узбекистан.
В ходе научного часа участники проинформированы об основных результатах исследования процесса внедрения системы «комплаенс-контроля» и ее значения в предотвращении коррупции.