Мустақил изланувчиликка талабгорлар билан ўтказилган суҳбат натижалари ҳақида
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида юридик фанлар ихтисосликлари бўйича диссертация ишларини амалга оширишга талабгорларни мустақил изланувчиликка (PhD ва DSc) қабул қилиш юзасидан навбатдаги танлов ўтказилди.
Суҳбатда Академия, Инсон ҳуқуқлари бўйича Ўзбекистон Республикаси Миллий маркази, Ўзбекистон Республикаси Судьялар олий кенгаши ҳузуридаги Судьялар олий мактаби ва Жамоат хавфсизлиги университети етакчи олимлари иштирок этди.
Суҳбатда комиссия аъзолари томонидан суд-ҳуқуқ соҳасида мамлакатимизда амалга оширилаётган ислоҳотларнинг мазмун-моҳияти, талабгорларнинг илмий иш бўйича кўникмалари, тадқиқот мавзуларининг долзарблиги ва аҳамияти борасида саволлар берилди.
Мустақил изланувчиликка (PhD ва DSc) қабул қилиш юзасидан навбатдаги танлов якуни бўйича тегишли қарор қабул қилинди.

The results of the conversation with the applicants for independent research
Results of the conversation held with the applicants for independent research in the Law Enforcement Academy in Uzbekistan. A selection process was conducted for the acceptance of candidates for the completion of dissertation work in the field of specialized legal sciences (Ph.D. and DSc).
During the conversation, representatives from the Academy, the National Center for Human Rights of the Republic of Uzbekistan, the High Judicial Council of the Republic of Uzbekistan, the High School of Judges, Tashkent State Law University, and the University of Public Security participated.
The commission members discussed the content and significance of the reforms being implemented in the field of justice and law in our country, the scientific achievements of the candidates, the relevance and importance of research topics, and posed questions.
Decisions were made on the acceptance of candidates for independent research (Ph.D. and DSc) based on the results of the selection process.